Nasze Forum Logo Logo Nasze Forum nr 36

Biuletyn informacyjny Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

ISSN 1505-6058 nr 36 październik 2007 cena 1 zł

W numerze:

 

 

Klub Uczelniany  AZS

PUCHAR ŚWIATA DLA ILONY

Ilona Sakowicz, studentka trzeciego roku fizjoterapii zdobyła puchar świata w karate tradycyjnym, 6 października w hali warszawskiego Torwaru.

Ilona SakowiczPodczas IV Pucharu Świata Ilona rywalizowała z sześcioma innymi zawodniczkami z Brazylii, Ukrainy, Litwy, Kanady i Niemiec. Puchar zakończył się sukcesem Polek. Dwie znalazły się pierwszej trójce. Ilona Sakowicz zajęła miejsce pierwsze, a trzecie - Małgorzata Baranowska.

- Nie byłam faworytką tego pucharu. Obie z Małgosią dostałyśmy się do finałowej czwórki, więc bardzo spokojnie, na luzie podeszłyśmy do rywalizacji. I udało się, jeszcze jestem w szoku i nie mogę w to uwierzyć – opowiada swoje wrażenia Ilona. 

Bez przesady można powiedzieć, że był to rok Ilony. Najpierw zwycięstwo w plebiscycie na najlepszego sportowca w Tygodniku Zamojskim. Następnie Ilona dostaje się do Polskiej Ligii, zdobywa trzykrotne wicemistrzostwo Polski. W maju złoto podczas mistrzostw Europy w Słowenii i w październiku Puchar Świata, gdzie zawodniczka Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego w zaciętej walce pokonała reprezentantkę Kanady Michelle Critch.

W czwartej edycji Pucharu Świata wystartowało siedem a nie jak zwykle osiem zawodniczek. Niemka Ramona Mueller nie pojawiła się na starcie. W turnieju mężczyzn zwycięzcą okazał się Argentyńczyk Justo Gomez. Pokonał w finale najlepszego polskiego zawodnika, faworyta zresztą turnieju, Krzysztofa Neugebauera.

Co czeka jeszcze naszą utytułowaną karateczkę? Obrona pracy dyplomowej na studiach licencjackich na kierunku fizjoterapia oraz egzamin na 2 Dana, którego nikt w Zamościu jeszcze nie ma. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.

mb