Nasze Forum Logo Logo Nasze Forum nr 36

ISSN 1505-6058 nr 36 październik 2007 cena 1 zł

W numerze:

Akademickie Centrum Hipoterapii

Edukacja i wypoczynek na koniach

Akademickie Centrum Hipoterapii Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji świetnie służy nie tylko studentom fizjoterapii. W Kielnarowej k. Rzeszowa, gdzie mieści się Centrum, może spędzić czas również zwykły turysta

Instruktorzy WSZiA proponują jazdy konne o każdej porze roku. Rajdy konne i przejażdżki powozem. Skiing zimą. Naukę jazdy konnej na lonży i w terenie a przy złej pogodzie w ujeżdżalni pod dachem.

- Ten piękny sport to terapia i odpoczynek dla wszystkich niezależnie od wieku
i umiejętności
– twierdzi Katarzyna Bartmańska, szefowa ACH.

konieAkademickie Centrum Hipoterapii to oczywiście konie, stajnia, wybiegi i ujeżdżalnia, ale również świetnie przygotowana infrastruktura dodatkowo wspomagająca ten sport. Turysta czy student może zaryzykować przyjazd na konie nawet w garniturze, bo na miejscu może się wykąpać i przebrać. I co ciekawe prysznic może wziąć zarówno jeździec, jak  i koń.

Po intensywnym treningu czy zajęciach można skorzystać z pracowni hydroterapeutycznych. Tu ACH proponuje masaże i bicze wodne oraz saunę. Do dyspozycji są również nowoczesna hala sportowa i świetnie wyposażona siłownia.

Infrastrukturę Akademickiego Centrum Hipoterapii uzupełniają karczma i hotel. Karczma serwuje bardzo smaczne, domowe jedzenie, ciepło kominka lub ogniska wedle życzenia. Osobiście polecam gołąbki. W hotelu standard europejski. Miła obsługa. Pokoje 2 i 4 osobowe, każdy z łazienką.

wesole dzokejki

Pisząc o Centrum nie można nie wspomnieć o niezwykłym jego położeniu. Ośrodek usytuowany jest na malowniczym Pogórzu Dynowskim w przysiółku Królka wchodzącym w skład miejscowości Kielnarowa. Kompleks leży w odległości 15 km na południe od centrum Rzeszowa (woj. podkarpackie). To te tereny określa się mianem „Małych Bieszczad”. Kto raz tu przyjedzie będzie chciał wrócić ponownie.

mb