ISSN 1505-6058

NR 35 CZERWIEC 2007 R.

CENA 1 ZŁ

 

Stypendia zagraniczne (relacja z Belgii)

ELWIRA POLECA ERASMUSA

Czas tutaj naprawdę szybko mija. To niesamowite, że jestem już tu dwa miesiące. Studiowanie tutaj wygląda trochę inaczej niż w Polsce, jest oparte bardziej na samodzielnej pracy studenta – np. z logistyki dostajemy pytania, które musimy na następnych zajęciach omówić. Ja i Marzena jesteśmy w jednej grupie, więc pracujemy razem. Na początku było nam ciężko, musiałyśmy się długo przygotowywać na zajęcia, ale teraz nawet nasz profesor zauważył, że widać u nas dużą poprawę, jeśli chodzi o język. W Polsce wszystkie wiadomości mamy podane na tacy, tzn. wszystkiego dowiadujemy się na wykładach. 

Jeżeli chodzi o mój język angielski, to widać zdecydowaną poprawę - polecam ten program każdemu, kto chce poprawić swoją znajomość angielskiego. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie.

Chciałabym też napisać trochę o tutejszej młodzieży. Sama do końca nie wiem dlaczego, ale ja ich naprawdę lubię! Jeśli trzeba, potrafią się bawić, jeśli trzeba - uczyć, są otwarci, wiedzą, czego chcą. Może to dlatego, że jesteśmy do siebie podobni, już od samego początku nawiązałam z nimi dobry kontakt. Nie przejmowałam się tym, że nie znam dobrze języka, bo przecież jestem tutaj także w tym celu, żeby się uczyć. Początki pobytu na stypendium Erasmus były lepsze niż się spodziewałam, bo myślałam, że nie wyduszę z siebie ani słowa, ale jak poznałam Belgów, to nie było żadnego problemu z komunikacją. 

Naprawdę bardzo się cieszę, że przyjechałam tutaj na studia i jestem wdzięczna mojej uczelni, że dała mi taką szansę.
Pozdrawiam wszystkich

Elwira Pakuła
Marzec 2007
Katholieke Hogeschool Limburg, Belgia

Od redakcji: w chwili, gdy oddawaliśmy numer gazety do druku, Elwira już wróciła ze stypendium, ale zdecydowaliśmy się na wydrukowanie tych kilku zdań ze względu na żywiołowość przekazu. 

 

 

Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny),
stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, Bogdan Kawałko, Mieczysław Kowerski, 
Anna Krupa, Władysław Molas, Zofia Kiełbińska-Ryń.