ISSN 1505-6058

NR 31 CZERWIEC 2006 R.

CENA 1 ZŁ

 


Studenci ochrony dóbr kultury uczestniczą w międzynarodowym projekcie IDEAL CITY
fot. mb


Ochrona Dóbr Kultury

IDEAL CITY

Studenci ochrony dóbr kultury: Ewa Małarzewska i Andrzej Pysz malowali kredką pastelową geometryczne wzory na ścianach synagogi zamojskiej. Tym samym zainaugurowali w mieście realizację międzynarodowego projektu Ideal City.

- Najpierw w kasetonach umieściliśmy zgeometryzowane kształty, a następnie wypełniliśmy je pastelem. W niektórych momentach ściany były bardzo wilgotne i ciężko było rozprowadzić kredkę, ale generalnie jesteśmy zadowoleni z tego projektu – mówi Andrzej Pysz. Z pracy studentów zamojskich zadowoleni są również autor projektu David Tremlett oraz główny wykonawca Peter Smith. Studenci z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, głównie z kierunku ochrona dóbr kultury, na początku czerwca podejmą kolejne prace związane z realizacją projektu Ideal City.

Celem projektu Ideal City jest prezentacja dwóch miast idealnych: Zamościa i Poczdamu. Wystawy z udziałem artystów międzynarodowych mają być potwierdzeniem założeń architektów, co do ogromnej wartości tych miast dla dziedzictwa kultury światowej. W Zamościu wystawa ma się odbyć na początku lata (dokładnie 9 czerwca) i jesienią 2006 w Poczdamie.

mb

 

 

Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny),
stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, Bogdan Kawałko, Mieczysław Kowerski, 
Anna Krupa, Władysław Molas, Zofia Kiełbińska-Ryń.