ISSN 1505-6058

NR 31 CZERWIEC 2006 R.

CENA 1 ZŁ

 

Zamojska Szkoła Informatyczno-Matematyczna

MATEMATYKA MOŻE BYĆ CIEKAWA

Najlepszy projekt na finał Zamojskiej Szkoły Informatyczno-Matematycznej przygotował Rafał Podhajny, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Wykonał pracę na temat funkcji w Microsoft Excel. Wyróżnieni zostali również uczniowie z zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie, którzy przygotowali projekt na temat „HTML dla początkujących”. Wszyscy otrzymali nagrody w postaci pendrive’ów.

- Szkoła przede wszystkim znacznie poszerzyła i usystematyzowała naszą wiedzę. Tego rodzaju zadań nie rozwiązuje się w szkole średniej. Na pewno dużo z tego skorzystaliśmy – mówili uczestnicy szkoły podczas finału 12 kwietnia br. w Collegium Novum Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

- Każda inicjatywa skierowana w stronę uczniów będzie przez nas popierana, bo jest to również wspieranie działalności szkół ponadgimnazjalnych – podsumował Mirosław Hałasa, nauczyciel matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu.

Od grudnia ub. roku, czyli ok. 3,5 miesiąca, uczniowie ze szkół
w Zamościu, Tomaszowie Lub. i Biłgoraju uczestniczyli w nowym projekcie realizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji.

- Projekt ma na celu przede wszystkim uświadomić uczniom, że matematyka i informatyka są przedmiotami bardzo ciekawymi
a niekonieczne bardzo trudnymi. Ich nauka może sprawiać ogromną satysfakcję, a to czego się nauczą mogą wykorzystać w swoich autorskich projektach – mówią nauczyciele akademiccy.

Dodatkowym atutem uczestnictwa w zajęciach Zamojskiej Szkoły Informatyczno-Matematycznej była również możliwość zdawania certyfikatu komputerowego ECDL. Trzech uczniów: Marcin Grabowski, Mateusz Borowy i Piotr Marczak, przystąpiło do cząstkowych egzaminów i otrzymali oni Europejską Kartę Umiejętności Komputerowych.

Zajęcia z matematyki prowadziła Małgorzata Kasjaniuk, z informatyki - Dawid Długosz i Tomasz Jagi. O zastosowaniu matematyki i statystyki w analizie rynków kapitałowych mówił podczas zajęć dr Mieczysław Kowerski, prorektor ds. nauczania WSZiA.

- Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Szukamy ciągle jeszcze formuły, w jakiej będzie się odbywała kolejna edycja. Prawdo-podobnie ten projekt będzie zakładał w przyszłym roku większą rywalizację między szkołami. Zachęcam do współpracy z nami nauczycieli matematyki i informatyki – zaprasza dr Mieczysław Kowerski.

W tegorocznej edycji uczestniczyło pięć szkół: z Zamościa – II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i nr 3,
z Tomaszowa Lubelskiego – Zespół Szkół nr 2 i z Biłgoraja - Liceum Ogólnokształcace im. ONZ.

mb

 

Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny),
stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, Bogdan Kawałko, Mieczysław Kowerski, 
Anna Krupa, Władysław Molas, Zofia Kiełbińska-Ryń.