ISSN 1505-6058

NR 26 MARZEC 2005 R.

CENA 1 ZŁ

 

Otwarty Dzień Uczelni

DESKI Z AUTOGRAFEM

- Ludzie tutaj są bardzo życzliwi. Myślę, że jest to uczelnia przyjazna dla studenta - dzieliła się swoimi spostrzeżeniami Ania z I LO podczas Dnia Otwartego w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Ok. 200 osób odwiedziło uczelnię 21 marca br.

Kandydaci na studia uczestniczyli w spotkaniach informacyjnych na temat szkoły. Podczas jednego z nich prorektor Mieczysław Kowerski wręczył studentce fizjoterapii Agnieszce Korkosz dyplom potwierdzający przyznanie stypendium Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za szczególne osiągnięcia w nauce.

Uczestnicy obejrzeli pokazy taekwon-do i karate tradycyjnego, które przygotowali studenci z sekcji Klubu Uczelnianego AZS. - Jak on to zrobił...?! - ktoś na sali krzyknął, kiedy Tomek Jędruszczak rozbił stopą drewnianą deskę, zawieszoną na wysokości ponad dwóch metrów. Pokaz podobał się do tego stopnia, że studenci i trener Jarosław Walczak rozdawali autografy pisane, na połamanych wcześniej, deskach.

Gromkimi brawami goście uczelni nagrodzili pokaz gorącej salsy zaprezentowany przez studentów z Klubu Tańca ABAKUS. Zwiedzili laboratoria komputerowe i fizjoterapeutyczne, stoiska poszczególnych kierunków czyli administracji, ekonomii, informatyki i ekonometrii, pedagogiki, ochrony dóbr kultury i fizjoterapii.

Najbardziej na terenie uczelni było widać studentów pedagogiki. Studentki - Cyganeczki w długich, kolorowych spódnicach zachęcały do odwiedzenia kawiarenki, gdzie sprzedawano ciastka za symboliczną złotówkę a także przepiękne stroiki i ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży studenci przeznaczą na hospicjum w Łabuniach.

Tradycyjnie już podczas Dnia Otwartego Uczelni odbył się finał konkursu ekonomicznego "Zarządzanie przedsiębiorstwem wirtualnym". Piątą rocznicową edycję wygrała drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu. Zespół otrzymał w nagrodę komputer multimedialny. Pozostałe drużyny: Zespół Szkół Zawodowych i II LO we Włodawie (II miejsce), I LO im. St. Czarnieckiego w Chełmie (III miejsce), Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie (IV miejsce) i II LO w Zamościu (V miejsce) otrzymały drobne upominki i gadżety reklamowe uczelni..

- W tegorocznej edycji uczestniczyło 15 zespołów z województwa lubelskiego. ZSP nr 3 po raz kolejny zajął pierwsze miejsce. Natomiast drużyna z II LO w Zamościu po raz pierwszy uczestniczyła w rozgrywkach i zamykała finałowa piątkę - poinformował nas Andrzej Bożek, menedżer i główny organizator konkursu.

Na zakończenie Dnia Otwartego Uczelni, na Rynku Wielkim instruktor modelarstwa Andrzej Niezgoda, wraz z grupą małych pomocników, wypuścił w górę kolorowe balony, specjalnie przygotowane na tę okazję.

Imprezie towarzyszyły dwie wystawy. Wystawa samolotów wykonanych podczas zajęć modelarstwa w Państwowym Domu Dziecka w Zamościu, którą przygotował Andrzej Niezgoda oraz wystawa prac plastycznych (szkice, rysunki, malarstwo) wykonanych głównie przez studentów kierunku ochrona dóbr kultury.

mb

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny),
stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, Bogdan Kawałko, Mieczysław Kowerski, 
Anna Krupa, Władysław Molas, Zofia Kiełbińska-Ryń.