ISSN 1505-6058

NR 25 GRUDZIEŃ 2004 R.

CENA 1 ZŁ

 


Przemysław Gałka

Tomasz Marczewski
WSZiA w "Hetmanie"

NASZ STUDENT PIŁKĘ KOPIE

Przemysław Gałka i Tomasz Marczewski łącza studia na kierunku informatyka i ekonometria z grą w piłkę w "Hetmanie". Obaj nie mają czasu się nudzić. Obaj łączą swoją przyszłość zawodową z tym właśnie sportem.

Przemek w tym sezonie zagrał trzy mecze w podstawowym składzie "Hetmana". W meczu z "Tłokami" Gorzyce (wiceliderem ligii) strzelił bramkę, która dała 3 punkty dla zamojskiego klubu. Treningi w "Hetmanie" łączy z pracą zawodową w firmie "Eko okna". Jest majstrem na produkcji i specjalistą od okien plastikowych, produkowanych bez ołowiu.

 Na nudę nie narzeka. Na studia poszedł dzięki mamie. Obecnie przygotowuje się do obrony dyplomowej. Informatyka i ekonometria to jego zdaniem, kierunek uniwersalny, a specjalność, którą wybrał - sieci i ich bezpieczeństwo, daje mu dużo możliwości. Pracę dyplomową pisze u dra Krzysztofa Świdra i ma dosyć tajemniczy tytuł "Zarządzanie obrazami w medycynie".

- Ze studiów będę wspominał egzaminy. Każdy się spręża, próbuje czegoś nauczyć. Nigdy nie zapomnę tego napięcia. Taki przyjemny dreszczyk emocji - opowiada Przemek.

Jest kawalerem, z ubolewaniem przyznaje się do swoich 25 lat. Chętnie wyjedzie za granicę, bo jak twierdzi, na razie tylko tam można się "szybko odbić". Śpi 5 - 6 godzin na dobę. Bez szczególnej diety utrzymuje dobra kondycję. Gra w piłkę od zawsze. W drużynie okręgowej "Nord Wysokie" należał do najlepszych strzelców. Ostatni przez niego obejrzany film- "Pręgi" wywarł na nim duże wrażenie. Bardzo lubi polskie filmy. W wolnym czasie, jeśli taki się zdarza, chodzi na dyskoteki, lubi tańczyć a jego ulubione kawałki są w stylu - hip hopa, dance i rocka.

Tomek również studiuje informatykę i ekonometrię. Jest na trzecim roku i "robi" dwie specjalności równocześnie grafikę i sieci. W Zamościu skończył Liceum Ekonomiczne, próbował dostać się na AWF - nie wyszło. Więc zdecydował się na studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji.

- Myślałem, że będzie łatwiej. Przedmioty specjalistyczne wcale nie są takie łatwe. Dużo wiedzy i duże wymagania - twierdzi Tomek. W planie ma obronić pracę dyplomową "Ocena systemów informatycznych", której promotorem jest rektor uczelni Jan Andreasik. Na licencjacie nie poprzestanie, zamierza kontynuować naukę na studiach magisterskich na tym kierunku. Podobnie jak Przemek jest kawalerem. Wolne chwile spędza ze studentką o tajemniczym imieniu Dalida. Swoją przyszłość zawodową chciałby związać z piłką nożną. AC Milan to zespół jego marzeń. Gra od trzeciej klasy szkoły podstawowej. To jego pasja i żywioł.

W czwartoligowym "Hetmanie" II Zamość jest defensywnym pomocnikiem. Tomek lubi walczyć. Najgorszy mecz w życiu ma już za sobą, wtedy drużyna przegrała 2:1 z "Chełmianką". Najlepszy jest ciągle przed nim. Niedoścignionym wzorem jest dla niego Maradona. 

- To piłkarz wielkiej klasy - uśmiecha się Tomek.

mb

 

Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny),
stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, Anna Sacewicz, Bogdan Kawałko, Władysław Molas.