ISSN 1505-6058

NR 20 PAŹDZIERNIK 2003 R.

CENA 1 ZŁ

 


  

VI Wiosna Studencka 30-31 maja 2003 r.

Zvariusowane juwenalia

Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, 30-31 maja już po raz szósty zorganizował Wiosnę Studencką. W tym roku impreza odbyła się przy Parku Miejskim. Zaczęliśmy już w czwartek. Część studentów pracując ciężko podczas III Międzyuczelnianej Sesji Kół Naukowych, część równie ciężko pracując przy rozstawianiu sceny i sprzętu.

Piątek 30 maja

Jak każdego roku, Wiosnę rozpoczęła część sportowa, czyli rozgrywki o Puchar Rektora WSZiA (w piłce nożnej i koszykowej w hali OSIR). W południe drużyny studentów, mediów i policji rywalizowały w piłce nożnej (policja – media 3:1) i policji (policja - studenci 5:3). Rozegrali w pięknym słońcu męczące, ale jakże efektowne mecze. Triumfowała drużyna zamojskiej policji, doświadczenie zwyciężyło. Rozgrywki sportowe nie mogłyby się obejść bez zmagań kajakowych w Parku Miejskim. Po raz drugi okazało się, że drużyna AZS ma lepszą kondycję.
Część oficjalna zgodnie z tradycją rozpoczęła się od przekazania przez Prezydenta Zamościa (w tym roku Marcina Zamoyskiego) klucza do bram miasta. Odebrał je przewodniczący Rady Samorządu Studentów Andrzej Osuch. Brać studencka od tego momentu przejęła na dwa dni władzę w mieście.

Od tej chwili wszyscy zaproszeni goście, studenci, mieszkańcy miasta i okolic mogli oglądać na scenie zaplanowane atrakcje. Imprezę prowadzili Przemysław Kraska i Agnieszka Piszcz. Rozpoczęliśmy od Wyborów Miss, czyli coś dla oka!

Wybory tej najpiękniejszej uświetniały występy Studenckiego Klubu Tańca ABAKUS oraz konkursy zorganizowane przez Katolickie Radio Zamość i „Kronikę Tygodnia”. Osiem atrakcyjnych dziewcząt prezentowało się w strojach sklepów Top Moda Katarzyny Turczyn oraz w koszulkach firmowych WSZiA. Po burzliwych naradach jury orzekło, że tytuł Miss Wiosny Studenckiej A.D. 2003 otrzyma Marta Korecka, dziewiętnastoletnia blondynka z Hrubieszowa, studentka Studium Farmaceutycznego. Nagrodą główną był bon na zakup sofy ufundowanej przez Firmę meblową ABRA oraz samochód (zabawka) od salonu samochodowego SKODA, 4 godziny nauki tenisa ziemnego na kortach klubu „Return”, ufundowane przez „Kurier Lubelski”. Marta została również uznana za najpiękniejszą przez fotoreporterów, otrzymując tytuł Miss Photo. Pierwszą wicemiss została Katarzyna Sołoducha, studentka fizjoterapii WSZiA. Tytuł drugiej wicemiss przypadł 19–letniej Katarzynie Gorzkiewicz z Zamościa. A Miss Publiczności została Małgorzata Bylina, studentka administracji WSZiA.
Po tych emocjach rozpoczęły się koncerty. O godz. 19.30 wystąpił zespół Baflo z Werbkowic, który rozgrzewał gromadzącą się tłumnie publiczność przed występem gwiazdy wieczoru VARIUS MANX, który pojawił się na scenie dokładnie o 22.01. Koncert zgromadził około 8 tysięcy ludzi. Wokalistka Monika Kuszyńska, podczas występu dała szansę 4 osobom, które zaśpiewały z nią piosenkę. Publiczność była zachwycona i nie dawała zespołowi opuścić sceny. Bisowali trzykrotnie.

- Również byliśmy pod wrażeniem. Nie spodziewałem się, że ten zespół po pierwsze zgromadzi tłumy, a po drugie tak rozgrzeje publiczność – komentował koncert Andrzej Osuch. Zespołowi widocznie wizyta w Zamościu również przypadła do gustu. Grali o godzinę dłużej niż przewidywał kontrakt. A po koncercie chętnie udzielali wywiadów i rozdawali autografy. Pierwszy dzień Wiosny zakończył DJ Maniek, prowadząc dyskotekę pod namiotami.

Sobota 31 maja

Atrakcje rozpoczęły się już o godzinie 14.00, gdy na placu w Parku Miejskim drużyny uzbrojone w pistolety na farbę rywalizowały o Puchar Rektora. W grze Paintball wzięło udział kilkadziesiąt osób. Ostatecznie w potyczce ,,na farbę’’ drużyna studentów została pokonana przez drużynę ,,reszty świata”. Kolejny punkt programu dotyczył najmłodszych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu wzięły udział w ,,Mini Szansie na Sukces”. Dzieci śpiewały piosenki m.in. „Ich Troje”, „Wilków” i „Arki Noego”. Zwyciężyła Diana Sekrecka piosenką „Pieprz i sól” Kasi Kowalskiej. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali, prócz upominków ufundowanych przez Samorząd Studencki, karnety na dmuchaną zjeżdżalnię. Dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie maluchów studentce WSZiA Ewie Zbyryt.

Dalsza część programu była dla miłośników hip hopu. Zaprezentował się zespół ABC z Krasnegostawu, Apokryf i Projekt w.p.r. z Chełma, a pokaz tańca break dance zaprezentowała grupa Side by Side z Zamościa. Wieczorem około godziny 19.00 zagrał zespół bluesowy Prokreacja i po ich występie Wiosna Studencka została uroczyście zakończona zasłużoną lampką szampana dla organizatorów. Uczestników zabawy pożegnał dziekan WSZiA Mieczysław Kowerski.

Około godziny 22.00 wystąpił oczekiwany przez tłumy zespół YAGO z Hrubieszowa. Przy ich muzyce publiczność bawiła się do północy.

Wiosna Studencka Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji zakończyła się, ale na pewno na długo pozostanie w pamięci osób w niej uczestniczących. Mamy nadzieję, że każdy w programie znalazł coś dla siebie. Bardzo cieszymy się, że zespół VARIUS MANX zrobił furorę w Zamościu. Korzystając z okazji, chcieliśmy przeprosić mieszkańców, którzy mieszkają blisko miejsca imprezy za hałas i wszelkie niedogodności. Na pewno takie imprezy mają tylu samo zwolenników, co przeciwników, ale jesteśmy dumni z tego, że to właśnie studenci WSZiA potrafili zorganizować imprezę, która przez dwa dni zgromadziła kilkanaście tysięcy osób.

Ponadto dziękujemy tym, bez których Wiosna nie mogłaby się odbyć. Przygotowania wymagały wielkiego nakładu pracy wielu osób. Dziękujemy też naszym sponsorom: Browary Warka Sp. z o.o., Winiary, Pizzeria Il Tempo, OSM Krasnystaw, Abra (MEBLE) Sklep Firmowy w Zamościu, Zamojska Korporacja Energetyczna, Zelkon, Poczta Polska – Rejonowy Urząd Poczty w Zamościu, Azet Hurtownia Papiernicza, Hurtownia Spożywcza MARS, Infonet s.j., P.W. MARIMEX, Salon Samochodowy SKODA, Renault Euro Car sp. z o.o., Miejski Zakład Komunikacji, Nałęczowianka, Drukarnia Attyla, XERO - Tomasz Sitarz, Kwiaciarnia Piotr Marzec, Galeria i Studio Fryzur Monika Masilonis, Salon Kosmetyczny Ewa Mazur, Top Moda Katarzyna Turczyn, AVON, Glob-Net-Kawiarenka Interentowa, P.H.U Fetscher Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Wielkie dzięki i do zobaczenia za rok.

Agnieszka Nożyńska
Samorząd Studentów WSZiA


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.

Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), Joanna Giruć, stali współpracownicy - Katarzyna Kimak,
Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.