ISSN 1505-6058

NR 17 MARZEC 2003 R.

CENA 1 ZŁ

 Gratulacje od kanclerza.Artur RachańskiMinister Lech Nikolski

  

XIX Plebiscyt „Tygodnika Zamojskiego”

SZLIFUJĘ JĘZYK

   Artur Rachański, student studiów podyplomowych języka niemieckiego znalazł się wśród 10 najlepszych sportowców na Zamojszczyźnie, wyłonionych w XIX Plebiscycie „Tygodnika Zamojskiego”. Najlepszych i najpopularniejszych sportowców i trenerów naszego regionu wybierali czytelnicy tej gazety. 

W dziesiątce finalistów plebiscytu znalazło się troje studentów. Drugie miejsce zajęła biegaczka Joanna Kaczor z klubu „Znicz” w Biłgoraju. Trzecie - zdobył zapaśnik „Agrosu” Zamość Mariusz Łoś, na dziewiątej pozycji uplasował się zaś Artur Rachański, tenisista stołowy, zawodnik „Tomasovii” Tomaszów. Cała trójka została uhonorowana przez naszą uczelnię drobnymi upominkami. 

Artur Rachański studiuje w WSZiA na studiach podyplomowych z języka niemieckiego. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Lub. 
Przez 5 lat grał w klubie niemieckim (Bawaria) i równocześnie trenował zawodników. Obecnie łączy treningi z wykładami, co nie zawsze jest takie łatwe. 

- Jestem na trzecim semestrze studiów. Dla mnie poziom jest bardzo wysoki. Kadra profesorska, na czele z panią Sadownik, jest bardzo wymagająca. Ale równocześnie są to ludzie potrafiący motywować do pracy. Pobyt w Niemczech umożliwił mi zdobycie umiejętności komunikacji w tym języku, a teraz próbuję szlifować fonetykę, gramatykę i poznaję metodykę nauczania – powiedział po wręczeniu nagród Artur Rachański. 
Nagroda w plebiscycie „Tygodnika Zamojskiego” nie jest pierwszym tego rodzaju wyróżnieniem dla tenisisty. W ub. roku zajął drugie miejsce w plebiscycie sportowców powiatu tomaszowskiego, zorganizowanego przez gazetę lokalną „Rewizje Tomaszowskie”. 

Finał plebiscytu odbył się w Starej Elektrowni w Zamościu i zgromadził śmietankę towarzyską z całego regionu. Szczególnym gościem był minister Lech Nikolski. Podczas spotkania redakcja zorganizowała referendum unijne. Ponad 80 proc. uczestników opowiedziało się za wejściem Polski w struktury Unii Europejskiej. 
 

 MB


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, 
Anna Sacewicz, Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.