ISSN 1505-6058

NR 17 MARZEC 2003 R.

CENA 1 ZŁ

 Michał Fałkiewicz był rekomendowany do udziału w finale 37 studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

  

IV Festiwal Piosenki Studenckiej FAZA

KAŻDY STUDENT ŚPIEWAĆ MOŻE

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu organizuje IV Festiwal Piosenki Studenckiej FAZA. Tradycyjnie już współorganizatorem imprezy jest Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza. 

Wszystkich zainteresowanych studenckim śpiewaniem zapraszamy do klubu w dniach 4-5 kwietnia. Pierwszego dnia odbędą się eliminacje konkursowe. Mogą zgłaszać się do nich wszyscy, którzy potrafią śpiewać i są studentami. Wykonawców będzie oceniało jury konkursowe pod przewodnictwem Jana Poprawy – znanego krytyka muzycznego, ojca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Zwycięzca w nagrodę pojedzie na dwutygodniowe warsztaty artystyczne FAMA 2003 w Świnoujściu. Dla pozostałych wyróżnionych w konkursie osób przewidywane są upominki rzeczowe. Najlepsi wykonawcy wyłonieni podczas eliminacji wystąpią nazajutrz, czyli 5 kwietnia w koncercie finałowym.

W ubiegłym roku zwycięzcami zostali Michał Fałkiewicz i Mariusz Kalman. Michał Fałkiewicz był rekomendowany do udziału w finale 37. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zaś Mariusz Kalman, student II roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, otrzymał rekomendację do uczestnictwa w dwutygodniowych warsztatach artystycznych FAMA 2002 w Świnoujściu. II edycję festiwalu wygrał student informatyki w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji Jakub Celewicz, zaś 3 lata temu FAMĘ wyśpiewała Katarzyna Wysocka, studentka Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Zamościu.

Tegoroczny festiwal zakończy występ gwiazdy - kabaretu „ANI MRU-MRU” z Lublina, znanego z takich skeczy, jak „Supermarket”, „Tofik”, „Dwaj muszkieterowie” czy „Czerwony kapturek”. Kabaret powstał we wrześniu 1999 roku i niemal natychmiast zaistniał na ogólnopolskiej scenie kabaretowej. Podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretów Studenckich "WYJŚCIE Z CIENIA" Gdańsk 2000 został wyróżniony nagrodą dziennikarzy, nagrodą za najlepszy skecz oraz indywidualną nagrodą za kreację aktorską dla Michała Wójcika. Wtedy właśnie rozwiązał się worek z nagrodami. Ostatnio zanotowana (17 lutego 2003 r.) to I miejsce na Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej DEBEŚCIAK.
Jak mówią sami o sobie, członkowie kabaretu biorą udział we wszystkich festiwalach i przeglądach oraz występują wszędzie tam, gdzie zostaną zaproszeni. My ich zaprosiliśmy i jesteśmy przekonani, że nikt, kto przyjdzie obejrzeć występ, nie będzie żałował.

Zgłoszenia, do końca marca, przyjmowane są osobiście lub telefonicznie
w dziale marketingu WSZiA w Collegium Maius przy ul. Akademickiej 4, pok. 5, tel. 63 82 630. W zgłoszeniu powinna być informacja, jaką uczelnię student reprezentuje, jakie utwory wykonuje (autor tekstu i muzyki) oraz niezbędne wymagania techniczne. 


 

Katarzyna Kimak


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, 
Anna Sacewicz, Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.