ISSN 1505-6058

NR 16 GRUDZIEŃ 2002 R.

CENA 1 ZŁ  

Warsztaty dziennikarskie

ROSJA OCZAMI BADERA

 “Czy dobry reporter może ugotować zupę z nogi od stołka?”. Jacek Hugo-Bader, dziennikarz Gazety Wyborczej odpowiedział na to pytanie twierdząco podczas warsztatów, które Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji przygotowała dla mediów regionalnych i lokalnych województwa lubelskiego. 

Warsztaty podzielone były na dwa dni. 2 grudnia w auli Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza 22a w Zamościu dziennikarze wysłuchali części teoretycznej – jak przygotować się do pisania reportażu. 13 grudnia natomiast pod okiem fachowca szlifowali swoje reporterskie umiejętności. Tego samego dnia Hugo-Bader spotkał się również z klasami dziennikarskimi, które pracują w szkołach średnich wg programów autorskich. 

Jacek Hugo-Bader od 12 lat pracuje w Gazecie Wyborczej i specjalizuje się w reportażach z Rosji. O tym państwie wie bardzo dużo. Przede wszystkim zaś wie, gdzie w tym ogromnym kraju dzieją się rzeczy naprawdę ważne (a nie są to korytarze i salony Kremla). Wyróżniony m.in. polskim Pulitzerem (nagroda Grand Press 1999 r.), nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. K. Dziewanowskiego za publikację o wydarzeniach i problemach międzynarodowych. 
Patronat medialny nad warsztatami objął portal internetowy “Roztocze on line” 

MB


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), stali współpracownicy - Joanna Giruć, Katarzyna Kimak, 
Anna Sacewicz, Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.