ISSN 1505-6058

NR 14 MAJ 2002 R.

CENA 1 ZŁW konkursie wiedzy o UE uczestniczyły gimnazja z powiatu Krasnystaw.

  

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej

Unijny konkurs w Izbicy

Zespół Szkół w Izbicy zorganizował 11 kwietnia 2002 r. pod patronatem Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Zamościu Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół gimnazjalnych powiatu Krasnystaw. 

W konkursie oprócz przedstawicieli powiatu Krasnystaw, Kuratorium Oświaty oraz Gminy Izbica udział wzięły następujące szkoły: Gimnazjum Publiczne w Siennicy Różanej, Zespół Szkół Publicznych im. M. Reja w Rejowcu, Publiczne Gimnazjum w Fajsławicach, Gimnazjum Publiczne w Rejowcu Fabrycznym, Zespołu Nr 1 Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej, Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie, Gimnazjum Nr 2 w Krasnymstawie i Gimnazjum w Izbicy. Konkurs składał się z części pisemnej (30 pytań testowych) oraz ustnej (quiz z pytaniami za 1 i 2 punkty). Pytania do konkursu przygotowali pracownicy RCIE w Zamościu. Przewodniczącym komisji konkursowej był Bogdan Kawałko, dyrektor Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Zamościu. 

Laureatami Konkursu zostali: 

1. Gimnazjum Nr 2 w Krasnymstawie - I Miejsce (w składzie: Kamil Lewandowski, Agnieszka Woźniak, Magdalena Brodzik)
2. Gimnazjum w Izbicy - II Miejsce (w składzie: Justyna Kiszczak, Ola Bartosiak, Katarzyna Jarmosz)
3. Gimnazjum Publiczne w Fajsławicach - III Miejsce (w składzie: Michał Baran, Ada Omielańczyk, Agnieszka Kulbaka)

Każdy z uczestników Konkursu otrzymał certyfikat zaświadczający o udziale w powyższej imprezie oraz materiały promocyjne Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Zamościu. Należy zauważyć ogromny wkład pracy wszystkich organizatorów z Zespołu Szkół w Izbicy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektora Romana Kierepy i nauczyciel Doroty Wituch. Spotkanie nie odbyło by się także bez zaangażowanie i wsparcia finansowego Jerzego Babiarza, wójta gminy Izbica. 


AD


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), Joanna Giruć, stali współpracownicy - Katarzyna Kimak,
Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.