ISSN 1505-6058

NR 14 MAJ 2002 R.

CENA 1 ZŁ
  

66 Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Wrócimy tu za rok

"Przyrzekamy (...) żyć pełnią człowieczeństwa i pełnią Ewangelii z pełną świadomością, że ziemia, z której wyrastamy jest miejscem naszego zbawienia, jest zadaniem"- te słowa przysięgi wypowiedzieli uczestnicy pielgrzymki akademickiej na Jasną Górę. Z naszej uczelni, już po raz drugi, pielgrzymowała grupa studentów i kadry w osobach prof. dr hab. Łukasza Węsierskiego i wicekanclerza Janusza Różyckiego. Opiekę duszpasterską nad grupą sprawował ks. Marek Żur

Metropolita częstochowski J.E. ks. abp. Stanisław Nowak powitał przybyłych pielgrzymów. Owacjami na stojąco przyjęto wykład inauguracyjny "Kim jesteśmy - pytanie o tożsamość" wygłoszony przez ojca prof. Jacka Salija

Dominikanin Ojciec Jan Góra zaprosił pielgrzymów na pola legnickie na imieniny Papieża. Wszyscy uczestnicy podpisali się pod życzeniami dla Ojca Świętego, które zostały umieszczone na 200 metrowej beli jedwabiu. 

Po wykładzie pielgrzymi (w uroczystych strojach władze i kadra poszczególnych uczelni) przeszli w procesji na Jasną Górę. Po Apelu Jasnogórskim, J.E. ks. abp. Damian Zimoń celebrował uroczystą Mszę św. Homilię wygłosił duszpasterz młodzieży J.E. ks. bp. Henryk Tomasik. W trakcie Mszy Św. pielgrzymi przy zapalonych świecach złożyli przyrzeczenie "(...) ślubujemy każdego roku przychodzić z pielgrzymką na Jasną Górę po nowe siły, po coraz głębszą świadomość zadań i odpowiedzialności, byśmy stawali się ludźmi wypróbowanego sumienia."

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wykłady przewidziane na późne godziny wieczorne. Wykład prof. Wiktora Zina na temat "Chrystus obecny w kulturze" zapełnił kaplicę papieską, która mieści 700 osób. Tym bardziej było przyjemnie pielgrzymom Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji wysłuchać prelekcji profesora, gdyż przywoływał jako przykłady elementy pejzaży zamojskich.

Uroczysta Msza Św. o godz. 8.00 celebrowana przez J.E. ks. bp. Henryka Tomasika zakończyła 66 Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę. 
- Wrócimy tu za rok - obiecywali już w czasie powrotnej drogi zadowoleni ze spotkania nasi studenci. 

MB


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), Joanna Giruć, stali współpracownicy - Katarzyna Kimak,
Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.