ISSN 1505-6058

NR 14 MAJ 2002 R.

CENA 1 ZŁ
Laureaci III edycji festiwalu.

  

III Festiwal Piosenki Studenckiej

Do trzech razy sztuka

Michał Fałkiewicz i Mariusz Kalman zostali laureatami III edycji Festiwalu Piosenki Studenckiej w Zamościu. Festiwal zorganizowała Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, we współpracy z Klubem Jazzowym im. Mieczysława Kosza. 

W czwartek, 4 kwietnia br., podczas eliminacji konkursowych wystąpiło 7 wykonawców. Oceniało ich jury, któremu przewodniczył Jan Poprawa - znany krytyk muzyczny, publicysta i pedagog, założyciel Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Oprócz niego w jury zasiedli: Leszek Wójtowicz - poeta, dziennikarz "Dziennika Wschodniego", Wojciech Kowalczyk - szef Teatru Muzycznego w Zamościu oraz członek honorowy, Agnieszka Szpak - przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Jury po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło przyznać dwie równorzędne pierwsze nagrody. Michał Fałkiewicz został rekomendowany do udziału w finale 37. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zaś Mariusz Kalman, student II roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, otrzymał rekomendację do uczestnictwa w dwutygodniowych warsztatach artystycznych FAMA 2002 w Świnoujściu. Udział Michała Fałkiewicza w festiwalu jest dobrym przykładem tego, że sprawdza się sens powiedzenia "do trzech razy sztuka". Startował w dwóch wcześniejszych edycjach imprezy, zajmując II miejsce. Dopiero za trzecim razem udało mu się wygrać. Michał od października zamierza studiować w PWST w Krakowie. 

Poza tym jury postanowiło wyróżnić udziałem w koncercie finałowym Magdalenę Tarkowską, której akompaniował na gitarze Jakuba Kotynia.
Wszyscy laureaci wystąpili w piątek, 5 kwietnia br., w koncercie finałowym, który odbył się, podobnie jak eliminacje konkursowe, w "Koszu". Tego dnia wystąpił również z krótkim recitalem zwycięzca poprzedniej edycji festiwalu Jakub Celewicz ze Świdnika, student informatyki w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. 
A na koniec... trochę nam zaszumiało w głowach. Wszystko za sprawą gwiazdy wieczoru - kabaretu "Szum" z Zielonej Góry, który wystąpił z programem "Im dalej w las, tym większy szum".

Opr. Katarzyna Kimak


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), Joanna Giruć, stali współpracownicy - Katarzyna Kimak,
Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.