ISSN 1505-6058

NR 13 MARZEC 2002 R.

CENA 1 ZŁZapraszam na finał festiwalu 5 kwietnia - mówi Kuba.

  
Warsztaty artystyczne FAMA 2001

Byłem krasnalem w Świnoujściu

- Warsztaty wspominam przede wszystkim jako dobrą zabawę i możliwość poznania ciekawych ludzi z całej Polski - opowiada Jakub Celewicz, laureat ubiegłorocznej edycji Festiwalu Piosenki Studenckiej

Kuba jest studentem szóstego semestru informatyki zaocznej. Mieszka i pracuje w Świdniku. W tym roku broni pracę dyplomową. W wolnych chwilach, gdy nie zajmuje się grafiką komputerową, gra na gitarze, komponuje. Dowodem na to, że można wydawałoby się dwie skrajne dziedziny - informatykę i poezję śpiewaną - połączyć z dobrym skutkiem, jest jego zwycięstwo w ubiegłym roku podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w Zamościu. Famę wyśpiewał piosenkami własnego autorstwa "Pół na pół" i "Zabłąkana dusza". 

Został dostrzeżony również podczas eliminacji do Famy, które odbyły się w Lublinie. Tam również zająłby I miejsce, gdyby nie fakt, że udział w świnoujskich warsztatach miał zapewniony już wcześniej. 

Ci, którzy uczestniczyli w festiwalu, pewnie pamiętają, że piosenki Kuby były raczej smętne. Te same utwory podczas warsztatów na Famie, przy pomocy profesjonalistów z Lubelskiej Federacji Bardów, zostały przearanżowane w dynamiczne, rockowe "kawałki". 

- Uczestniczyłem w trzech etapach warsztatów: zajęciach indywidualnych, grupowych oraz w koncercie finałowym. Byłem jedynym informatykiem w branży artystycznej - śmieje się Kuba. 

Zwerbował grupę zaprzyjaźnionych krasnali, którzy w rządku, z okrzykiem "Hej, ho" "defiladowali" ulicami Świnoujścia, podczas FAMY 2001. Kuba obiecał redakcji "NF", że wystąpi podczas koncertu finałowego 5 kwietnia. 

MB


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), Joanna Giruć, stali współpracownicy - Katarzyna Kimak,
Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.