Jarmark Świąteczny WEIHNACHTSMARKT 2001
Studenckie Święta po niemiecku

Autor: Małgorzata Bzówka

Malowanie baniek, guiz z atrakcyjnymi nagrodami i kiermasz pięknych ozdób choinkowych to tylko niektóre atrakcje Jarmarku Świątecznego - Weihnachtsmarkt - który zorganizowało Centrum Języków Obcych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.
Weihnachtsmarkt czyli jarmark świąteczny jest bardzo ważnym wydarzeniem w czasie Adwentu w Niemczech. Taki jarmark w stylu niemieckim odbył się 14 grudnia w Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło słynnych ciasteczek z migdałami i grzańca z goździkami (oczywiście na kompocie). Impreza miała na celu przybliżenie młodzieży szkół średnich elementów tradycji świątecznych krajów niemieckojęzycznych. Dla studentów, którzy uczą się tego języka i uczestniczyli w organizacji jarmarku, jest to doskonała praktyka -mówił Marcin Marzęta, kierownik CJO.
W programie imprezy organizatorzy przewidzieli prezentację możliwości zastosowania internetu i programów multimedialnych w nauce języka niemieckiego oraz konkursy zawierające elementy tradycji adwentowo-bożonarodzeniowej.
W jarmarku uczestniczyła młodzież ze szkół średnich z Zamościa, Zwierzyńca i Tarnogóry. Ozdoby choinkowe wykonały warsztaty terapii zajęciowej z Józefowa i Zamościa.


Wydawca - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul.Akademicka 4, tel.63-82-630.
Redakcja - Małgorzata Bzówka (redaktor naczelny), Joanna Giruć, stali współpracownicy - Katarzyna Kimak,
Bogdan Kawałko, Władysław Molas, Adolf Wituch.