Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Luty 2019 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Wykładowcy w Erasmusie+

2015-03-03 · Roztocze Online

Pracownicy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji uczestniczą właśnie w the 8th Europe Week- czyli spotkaniu przedstawicieli uczelni partnerskich Yasar University w Izmirze w Turcji.

Turecki uniwersytet, gospodarz europejskiego tygodnia, jest partnerem edukacyjnym zamojskiej WSZiA i od wielu lat uczestniczą wspólnie w międzynarodowych przedsięwzięciach informatycznych. Ostatnim z nich jest Projekt Erasmus+ „akcja 2: Budowanie potencjału w dziedzinie szkolnictwa wyższego” dotyczący zastosowania narzędzi informatycznych w szeroko pojętej dziedzinie nauk medycznych. W projekcie uczestniczyć będą też uczelnie ze Słowacji i Białorusi. Wśród zamojskiej delegacji pracowników uczelni znaleźli się: Rafał Sapuła-kierownik Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji, Janusz Skwarek-dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki, Dawid Długosz-specjalista ds. IT oraz Rafał Burak-fizjoterapeuta Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji.

Współpraca z Turkami przejawia się także na polu studenckim. Praktycznie co semestr na praktyki zawodowe z programu Erasmus + przyjeżdżają do Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji studenci z Turcji. Obecnie klinika gości dwie studentki fizjoterapii z uczelni partnerskiej Abant Izzet Baysal University w Bolu: Pelin Tyiraki i Mukkades Keskin. Przyjechały do Zamościa w ramach stypendium Erasmus+ i przez 3 miesiące będą stażystkami w Zamojskiej Klinice Rehabilitacji. Z kolei w Bolu na studiach przebywa obecnie na półrocznym stypendium student fizjoterapii Krzysztof Sendłak.