Uczelnia w prasie i mediach

««  « Maj 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie

Wykładowcy w Erasmusie+

2015-03-03 · Roztocze Online

Pracownicy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji uczestniczą właśnie w the 8th Europe Week- czyli spotkaniu przedstawicieli uczelni partnerskich Yasar University w Izmirze w Turcji.

Turecki uniwersytet, gospodarz europejskiego tygodnia, jest partnerem edukacyjnym zamojskiej WSZiA i od wielu lat uczestniczą wspólnie w międzynarodowych przedsięwzięciach informatycznych. Ostatnim z nich jest Projekt Erasmus+ „akcja 2: Budowanie potencjału w dziedzinie szkolnictwa wyższego” dotyczący zastosowania narzędzi informatycznych w szeroko pojętej dziedzinie nauk medycznych. W projekcie uczestniczyć będą też uczelnie ze Słowacji i Białorusi. Wśród zamojskiej delegacji pracowników uczelni znaleźli się: Rafał Sapuła-kierownik Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji, Janusz Skwarek-dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki, Dawid Długosz-specjalista ds. IT oraz Rafał Burak-fizjoterapeuta Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji.

Współpraca z Turkami przejawia się także na polu studenckim. Praktycznie co semestr na praktyki zawodowe z programu Erasmus + przyjeżdżają do Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji studenci z Turcji. Obecnie klinika gości dwie studentki fizjoterapii z uczelni partnerskiej Abant Izzet Baysal University w Bolu: Pelin Tyiraki i Mukkades Keskin. Przyjechały do Zamościa w ramach stypendium Erasmus+ i przez 3 miesiące będą stażystkami w Zamojskiej Klinice Rehabilitacji. Z kolei w Bolu na studiach przebywa obecnie na półrocznym stypendium student fizjoterapii Krzysztof Sendłak.