Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Luty 2019 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

Przejdź do dnia dzisiejszego

XX Sacrofilm przeszedł do historii

2015-02-27 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Zakończyły się jubileuszowe XX Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. 8 projekcji filmowych w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu zgromadziło 840 widzów. W czasie wykładów, prelekcji, dyskusji oraz projekcji filmowych stawiane były pytania o wojnę i pokój – tegoroczne hasło Sacrofilmu.

XX Sacrofilm przeszedł do historii, foto: materiał nadesłanyDwudziesta edycja przeglądu okazała się przełomowa nie tylko z powodu jubileuszu, ale również dlatego, że Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm zostały przyjęte do wydarzeń kulturalnych rekomendowanych przez Signis Europe - Europejskie Katolickie Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej.

Signis jest stowarzyszeniem działającym z inspiracji Kościoła Katolickiego w obszarze mediów elektronicznych. Jest jedyną tego typu organizacją uznawaną przez Stolicę Apostolską, która działa w ścisłym porozumieniu z Papieską Radą d.s. Środków Społecznego Przekazu.

Podczas Sacrofilmu została wręczona nagroda Signis Europe za całokształt twórczości. Otrzymał ją Krzysztof Zanussi, który od wielu lat związany jest z Sacrofilmem, obejmując honorowym patronatem to wydarzenie.

W programie przeglądu znalazł się najnowszy film Zanussiego "Obce ciało". Przed projekcją filmu odbyło się spotkanie reżysera z publicznością. "Obce ciało" to polsko-rosyjsko-włoska koprodukcja w gwiazdorskiej obsadzie. Twórca „Barw ochronnych” powraca do meritum swojego kina autorskiego, pyta o sprawy najważniejsze i prowokuje do dyskusji. Porusza aktualny temat miejsca Boga w przestrzeni publicznej. Wnikliwie obserwuje podział Polski na katolicką i laicką, stawiając swojego bohatera wobec dwóch skrajnie różnych światopoglądów.