Uczelnia w prasie i mediach

««  « Sierpień 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie

O wojnie i pokoju

2015-02-25 · Roztocze Online

Dzisiaj, 25 lutego, w ramach XX Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” do obejrzenia „Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego.

Projekcję filmu poprzedzi wykład reżysera pt. „Rozważania o wojnie i pokoju”, który odbędzie się o 14:00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Projekcja filmu rozpocznie się o 18:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”. Bezpośrednio przed nią spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz wręczenie nagrody Signis Europe.

„Obce ciało” to dramat, w którym w rolach głównych zobaczyć można Riccardo Leonelliego, Agnieszkę Grochowską, Agatę Buzek oraz Weronikę Rosati.

Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek) poznają się we Włoszech i zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek zostaje jednak gwałtownie przerwany decyzją dziewczyny o wstąpieniu do klasztoru i jej wyjazdem do Polski. Angelo rusza za ukochaną, aby nakłonić ją do zmiany zdania. Zatrudnia się w międzynarodowej korporacji, a jego zwierzchnikiem zostaje bezwzględna i cyniczna szefowa, Kris (Agnieszka Grochowska). Wspierana przez gotową na wszystko asystentkę Mirę (Weronika Rosati), kobieta będzie próbowała zmusić podwładnego do złamania wszystkich zasad, którym zawsze był wierny.

Wstęp na projekcję filmu jest biletowany. Bilety w cenie 12 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) nabyć można w kasie kina.