Uczelnia w prasie i mediach

««  « Czerwiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie

WSZiA nagrodzona w konkursie „Szkoła się opłaca”

2015-01-19 · Tygodnik Zamojski

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu została nagrodzona w konkursie "Szkoła się opłaca", który zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczelnia zajęła trzecie miejsce w kategorii Szkolnictwo zawodowe.

MEN doceniło zamojską uczelnię za realizację projektu "Z gospodarki do edukacji – studia podyplomowe”. W studiach w latach 2009 – 2013wzięło udział 513 osób.

Realizacja projektu umożliwiła opracowanie i wdrożenie nowego jakościowo programu podyplomowych studiów pedagogicznych, łączącego przygotowanie w zakresie psychologiczno – pedagogicznym, dydaktycznym, technologii informacyjnej, a także w zakresie nauki języka angielskiego i niemieckiego.

487 absolwentów uzyskało kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela, certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na różnych poziomach. Zdobyli również umiejętności realizacji zajęć w ramach szkolnictwa zawodowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych.