Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Grudzień 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Inżynier i nauczyciel w jednym

2015-01-17 · Roztocze Online

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zdobyła III miejsce w konkursie „Szkoła się opłaca – edycja 2014” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Tak wysoko w skali ogólnopolskiej został oceniony projekt studiów podyplomowych realizowany przez uczelnię o nazwie „Z gospodarki do edukacji”. Wartość projektu wyniosła blisko 5 mln zł.

Uczelnia została laureatem w kategorii szkolnictwo zawodowe. Nagrodzony projekt „Z gospodarki do edukacji” był skierowany głównie do inżynierów, którzy zdobywając szeoko pojęte uprawnienia pedagogiczne, mogli wiedzę techniczną zdobytą podczas studiów i pracy zawodowej przekazać właśnie uczniom szkół szkolnictwa zawodowego.

Dzięki projektowi 487 absolwentów uzyskało kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela. Zdobyli certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na różnych poziomach, a także umiejętności realizacji zajęć w ramach szkolnictwa zawodowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych. 68 osób po ukończeniu studiów podyplomowych podjęło pracę w szkołach zawodowych na stanowiskach zgodnych z ich kwalifikacjami.

Projekt został zrealizowany w dwóch województwa: lubelskim i podkarpackim, dlatego też na terenie Podkarpacia partnerem współpracującym z uczelnią była Szkoła Języków Obcych i Zarządzania PROMAR INTERNATIONAL w Rzeszowie.

W konkursie MEN udział wzięło ponad 250 Beneficjentów, którzy w latach 2007-2013 realizowali projekty w ramach Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska