Uczelnia w prasie i mediach

««  « Czerwiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie

WSZiA nagrodzona w konkursie "Szkoła się opłaca"

2015-01-16 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu została nagrodzona w konkursie "Szkoła się opłaca – edycja 2014" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczelnia zdobyła III miejsce w kategorii Szkolnictwo zawodowe za Projekt "Z gospodarki do edukacji – studia podyplomowe”.

W podyplomowych studiach pedagogicznych wzięło udział 513 osób. Realizacja projektu umożliwiła opracowanie i wdrożenie nowego jakościowo programu podyplomowych studiów pedagogicznych, łączącego przygotowanie w zakresie psychologiczno – pedagogicznym, dydaktycznym, technologii informacyjnej, a także w zakresie nauki języka angielskiego i niemieckiego, na różnych poziomach. Ponadto słuchacze studiów mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności w trakcie obowiązkowej praktyki pedagogicznej.

Jak informuje uczelnia, dzięki projektowi 487 absolwentów uzyskało kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela, certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na różnych poziomach, a także zdobyli umiejętności realizacji zajęć w ramach szkolnictwa zawodowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Projekt był realizowany w latach 2009 – 2013. Jego wartość wyniosła blisko 5 mln zł.