Uczelnia w prasie i mediach

««  « Listopad 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie

WSZiA ma 100 miejsc na kierunku pielęgniarstwo

2014-02-28 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu otrzymała 100 miejsc na bezpłatne studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo. Rekrutacja trwa do 20 marca. - Jest to ostatnia szansa na podjęcie studiów bezpłatnych na tym kierunku również dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały w zawodzie a teraz chcą do niego wrócić - informuje Małgorzata Bzówka z WSZiA.

Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły szkołę średnią lub policealną o profilu medycznym na kierunku pielęgniarstwo, do pielęgniarek i pielęgniarzy pracujących w zawodzie, a także do osób z powyższym wykształceniem, które nigdy nie podjęły pracy w zawodzie lub nie posiadają aktualnego prawa wykonywania zawodu.

- Studia trwają 2 lub 3 semestry jest to zróżnicowane ze względu na rodzaj ukończonej szkoły medycznej. Stąd propozycja jest bardzo atrakcyjna. Studia doskonalące, bezpłatne i relatywnie do studiów medycznych bardzo krótkie – zachęca rektor uczelni dr inż.. Krzysztof Pancerz.

Absolwenci legitymują się dyplomem europejskim studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

Z prognoz rynku pracy wynika, że w 2020 roku zabraknie w Polsce 60 tys. pielęgniarek. Deficyt wynika nie tylko z tego, że pielęgniarki po studiach chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę, ale także z niewielkiej, relatywnie do zapotrzebowania, liczby absolwentów kończących ten kierunek.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji: Tel. 84 677 67 22, Collegium Maius WSZIA przy ul. Akademickiej 4, pok. 6.