WSZiA na G+
G+
WSZiA na YouTube
» Start Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Kalendarium Przetargi Media o nas Biuro Karier Kontakt

III KONFERENCJA INFORMATYKA W EKONOMII

Katedra Informatyki i Inżynierii Wiedzy zorganizowała 17 maja 2006 w budynku WSZiA (sala 02) III. Konferencję Naukową Informatyka w Ekonomii.

• 9 00-9 15 - Otwarcie Konferencji - prof. dr hab. inż. Jan Gruszecki

Sesja nr 1: godz. 9 15 - 10 30,
prowadzący obrady - dr inż. Jan Andreasik

1. prof. dr hab. inż. Jan Gruszecki (WSZiA Zamość).
    Klasyfikacja i identyfikacja procesów.
  2. prof. dr hab. Jerzy Świątek (Politechnika Wrocławska).
    Identyfikacja systemów złożonych.
  3. mgr Anna Michalczyk (Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP Olsztyn).
    Miary podobieństwa w hierarchicznym grupowaniu elementów przestrzeni tolerancji.
  4. dr Mieczysław Kowerski (WSZiA Zamość).
    Wpływ czynników idiosynkratycznych i makroekonomicznych na nastroje gospodarcze konsumentów województwa lubelskiego.
  5. mgr Jarosław Bielak (WSZiA Zamość).
    Identyfikacja jakościowych wskaźników wyprzedzających dla gospodarki województwa lubelskiego.

Sesja nr 2: godz. 11 00 - 12 15,
prowadzący obrady - prof. dr hab. Jerzy Świątek

1. dr inż. Marcin Bednarek (Politechnika Rzeszowska), dr inż. Krzysztof Świder (WSZiA Zamość).
    Zdatność zadaniowa układu komunikacji a wykorzystanie rezerwy czasowej w różnych typach obiektów.
  2. dr Kazimierz Szatkowski (WSZiA Zamość).
    Znaczenie nowoczesnych technik prototypowania w zintegrowanym procesie wytwarzania wyrobu.
  3. mgr Ewa Czaplińska (Zespół Szkól nr 1 Wieluń), dr inż. Maria Wasilewicz (Politechnika Wrocławska).
    Wspomaganie komputerowe procesu zarządzania małym przedsiębiorstwem.
  4. dr inż. Marcin Bednarek (Politechnika Rzeszowska), dr inż. Krzysztof Świder (WSZiA Zamość).
    Segmentacja rynku i klasyfikacja w zarządzaniu relacjami z klientami.
  5. mgr inż. Barbara Kuczmowska (WSZiA Zamość), mgr Agnieszka-Muszyńska-Brzyska (WSZiA Zamość).
    Przewidywanie wyników państwowego egzaminu maturalnego z wykorzystaniem sieci Bayesa.

Sesja nr 3: godz. 12 30 - 13 45,
prowadzący obrady - prof. dr hab. inż. Jan Gruszecki

1. dr inż. Jan Andreasik (WSZiA Zamość).
    Definiowanie klas w procesie prognozowania zagrożenia upadłością za pomocą metody ELECTRE TRI.
  2. mgr inż. Andrzej Burda (WSZiA Zamość).
    Neuronowy system ostrzegania przedsiębiorstwa przed bankructwem - wybór optymalnej architektury.
  3. mgr inż. Andrzej Bożek (WSZiA Zamość).
    Klasyfikacyjne drzewa decyzyjne w określaniu stopnia zagrożenia bankructwem.
  4. mgr inż. Barbara Kuczmowska (WSZiA Zamość).
    Zastosowanie sieci Bayesa do prognozowania bankructwa.
  5. mgr inż. Jarosław Sachajko (WSZiA Zamość).
    Zastosowanie teorii zbiorów przybliżonych do analizy ryzyka bankructwa firmy.

Obiad i zakończenie konferencji 14.15 - 15.30