WSZiA na YouTube

• ul. Sienkiewicza 22a, pok. 106, 22-400 Zamość
Człowiek - najlepsza inwestycja

Informacje o Katedrze

Od roku 2008 Katedra Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu nadzoruje i realizuje proces kształcenia pielęgniarek w ramach projektu systemowego pn. "Kształcenie zawo­dowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych".

Projekt systemowy pn. "Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu II Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących Działania 2.3 Wzmocnienie potencjału zdrowia osób pracujących oraz poprawa jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, Poddziałania 2.3.2 Doskonalenie zawodowe kadr medycznych.

Studia prowadzone w ramach projektu spełniają wymagania zawarte w Rozporządzeniach Ministra Zdrowia z dnia 11 maja 2004 r. oraz 12 kwietnia 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia studiów zawodowych na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo przeznaczonych dla pielęgniarek i położnych posiadających świadectwo dojrzałości, i będących absolwentami liceów medycznych, oraz medycznych szkół zawodowych kształcących w zawodzie pielęgniarki i położnej.

Linki:

Człowiek - najlepsza inwestycja