Studentka WSZiA stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

2016-12-14 09:02:10

Z przyjemnością informujemy, że Pani Aneta Derkacz, studentka naszej uczelni na kierunku informatyka, została nagrodzona stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2016/2017. To jedyne takie wyróżnienie wśród studentów zamojskich uczelni. Gratulujemy!

Przy okazji gratulacji warto przypomnieć, że w ubiegłym roku akademickim takie stypendium zdobyła Pani Olga Soroka – również studentka kierunku informatyka w WSZiA w Zamościu.

Oceny wniosków o przyznanie stypendium dokonał specjalnie powołany zespół, w skład którego weszło 24 ekspertów reprezentujących siedem obszarów nauki i sztuki. Punkty przyznawane były odpowiednio za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ostatecznie podjął decyzję o przyznaniu 709 stypendiów studentom i 76 stypendiów doktorantom.

W roku akademickim 2016/2017 wysokość stypendium ministra wynosi 15 000 zł – w przypadku studentów oraz 25 000 zł – w przypadku doktorantów.

Pełna lista nagrodzonych studentów dostępna jest na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.