Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Wykłady o bankowości spółdzielczej i społecznej odpowiedzialności biznesu

2016-06-06 10:34:42

Zasady funkcjonowania banków spółdzielczych w Polsce, różnice pomiędzy bankami spółdzielczymi a innymi uczestnikami rynku bankowego oraz społeczna odpowiedzialność biznesu to wybrane z zagadnień poruszanych podczas kolejnych wykładów otwartych z serii "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", które odbyły się dnia 5 czerwca 2016 r. w ramach realizacji programu współpracy naszej uczelni z firmami sektora bankowego.

Wykłady zorganizowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Związek Banków Polskich poprowadził Pan Mateusz Zając z Centrum Informacji Gospodarczej. W ich trakcie zaprezentowano podstawowe zagadnienia dotyczące banków spółdzielczych w Polsce, specyfikę ich funkcjonowania oraz szczególną pozycję na rynku bankowym. Studenci dowiedzieli się jakie są różnice pomiędzy bankami spółdzielczymi a innymi uczestnikami rynku bankowego: bankami komercyjnymi i SKOK-ami. Zapoznali się również z tematyką prowadzenia biznesu bankowego w oparciu o idee społecznej odpowiedzialności biznesu, jak i z wyzwaniami, które stoją przed branżą w najbliższych latach.

Wśród słuchaczy obu wykładów najliczniejszą grupę stanowili studenci kierunków administracja oraz finanse i rachunkowość, ale otwarta formuła wykładów pozwalała uczestniczyć w nich wszystkim zainteresowanym osobom.

Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", którego uczestnikiem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz jego partnerów: Biura Informacji Kredytowej S.A., Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Program zakłada bliską współpracę z uniwersytetami i szkołami wyższymi oraz działania na rzecz poszerzania wiedzy studentów, przyszłych i aktualnych przedsiębiorców odnośnie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, wykorzystywania informacji finansowych oraz nowoczesnych narzędzi e-gospodarki.