Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Bezpłatne profesjonalne zdalne kursy informatyczne dla nauczycieli z całej Polski

2012-10-01 08:15:26

Rozpoczął się nabór dla nauczycieli informatyki na bezpłatne profesjonalne kursy instruktorskie Cisco Networking Academy. Certyfikowani pedagodzy będą mogli zakładać w szkołach Lokalne Akademie CISCO i przeprowadzać profesjonalne szkolenia, które zapewnią uczniom uznawane na całym świecie certyfikaty informatyczne. Taką możliwość stwarza rzeszowska WSIiZ.

Rzeszowska uczelnia, jako lider rozwiązań edukacyjnych i nowoczesnych technologii w Polsce, realizuje program tworzenia Lokalnych Akademii CISCO w szkołach średnich. Dotychczas z inicjatywy WSIiZ powstało 507 takich ośrodków. Tylko na Podkarpaciu już w listopadzie przeszkolonych zostanie kolejnych 60 nauczycieli z 30-40 szkół. Nabór dla pedagogów jest otwarty. Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz kontakt dla nauczycieli można znaleźć na stronie ite.akademiacisco.pl.

Kurs w systemie zdalnym

Dla nauczycieli informatyki WSIiZ organizuje kursy instruktorskie w ramach programu Cisco Networking Academy. Większa część kursu, dzięki nowoczesnym technologiom dydaktycznym, odbywa się zdalnie.

– Zajęcia prowadzone są na nowoczesnej platformie internetowej pozwalającej przeprowadzić znaczną ich część w sposób zdalny – mówi Lucjan Hajder, dyrektor ds. Informatyki WSIiZ - Ukończenie kursu instruktorskiego przez nauczyciela informatyki pozwala na uruchomienie w szkole Lokalnej Akademii Cisco.

Prestiżowe certyfikaty dla uczniów

Certyfikowani nauczyciele mogą realizować szkolenia z uczniami na zajęciach obowiązkowych lub dodatkowych z informatyki. Dzięki nim młodzież szkolna ma szansę zdobyć uznawane na całym świecie certyfikaty informatyczne CompTIA A+. Certyfikat potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

- Certyfikat CompTIA A+ potwierdza podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera, posiadanie specjalistycznych kwalifikacji, poprawę zawodowych perspektyw i mobilności – podkreśla dyrektor Hajder.

Co ważne, realizacja Akademii Lokalnej CISCO nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi inwestycjami, o ile placówka dysponuje standardową pracownią komputerową.

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska