Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Informatyk z WSIiZ najlepszym instruktorem z Europy

2012-06-27 08:10:41

Dr inż. Janusz Korniak, pracownik naukowy WSIiZ, został wybrany najlepszym instruktorem CCNA Security spośród kilku tysięcy specjalistów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy prowadzą szkolenia Akademii CISCO.

Dr Janusz Korniak odebrał nagrodę "CCNA Security Specialist" dla najlepszego instruktora z zakresu bezpieczeństwa sieci komputerowych. Nagroda została przyznana przez ekspertów z firmy Cisco, którzy brali pod uwagę dorobek instruktora w obszarze szkoleń Akademii CISCO. 

- To nie tylko duże wyróżnienie, ale również dodatkowa motywacja do dalszej pracy – mówi dr Janusz Korniak, pracownik Katedry Elektroniki i Telekomunikacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 
Naukowiec specjalizuje się w dziedzinie sieci optycznych nowej generacji. - Pracuję nad udoskonaleniem sieci transportowych, służących do rozbudowy Internetu o wysokich parametrach użytkowych, takich, jak np. dobra jakość transmisji, wysoka niezawodność, szerokie pasma – wyjaśnia laureat.

Nagroda dla wykładowcy jest kolejnym potwierdzeniem (po czołowych miejscach naszych studentów w ogólnopolskim etapie konkursu Cisco) wysokiego poziomu kształcenia na kierunku Informatyka w WSIiZ. Dzięki umowom partnerskim ze światowymi liderami IT (np. CISCO, MICROSOFT, NOVELL, SUN, ORACLE, ECDL), studenci WSIiZ mogą brać udział w około 30 autoryzowanych szkoleniach i kursach i uzyskują certyfikaty honorowane na całym świecie. Egzaminy certyfikujące zdają w istniejących w uczelni Centrach Egzaminacyjnych (np. Prometric, Pearson Vue, Akademia Cisco). Do tej pory WSIiZ wydała ponad 20 tys. Różnych certyfikatów IT. Wybrane szkolenia i kursy realizowane są na poszczególnych kierunkach i specjalnościach. Dzięki temu studenci nabywają doświadczenie w pracy z nowoczesnym sprzętem, oprogramowaniem i umiejętność posługiwania się nowymi technologiami.

„CCNA Security Specjalist” to szkolenie zapewniające studentom umiejętności w zakresie bezpieczeństwa wykrywania sieci komputerowych. 

- Uczymy studentów stosować nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa sieci (np. wirtualne sieci prywatne, systemy przeciwdziałania atakom). Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu przemysłowego, wyróżniającego naszych absolwentów na rynku pracy, zwłaszcza w zawodzie informatyka, np. administratora sieci i systemów informatycznych albo specjalisty bezpieczeństwa systemów IT – podkreśla dr Korniak.
 

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska