Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Sienkiewicza 22, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Infor-
macji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Srebrna struna dla chóru

2012-05-11 08:34:45

Vox Coelestis, chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymał „Srebrną strunę” w XIV Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach. W tym ogólnopolskim festiwalu, organizowanym od 1998 roku, śpiewało prawie 900 chórzystów z 24 chórów. Uczestnicy wykonywali po 3 utwory w przewidzianym regulaminowo czasie do 15 min.

Vox Coelestis pod batutą mgr Agnieszki Tomaszek zaprezentował: „Nunc Dimittis” P. Łukaszewskiego, „O magnum Misterium” T.L. da Victoria oraz „Suitę rzeszowską” w opracowaniu P. Bazana. Występ ten spotkał się z uznaniem jury, które za dobór utworów, intonację, emisję głosu i interpretację przyznał „niebiańskim głosom”, bo tak tłumaczy się nazwę chóru, drugą w kolejności nagrodę.

- Chór ma na swoim koncie wiele prestiżowych wyróżnień. Zdobył m.in. I miejsce: w XII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych „Ad Gloriam Dei” w Pińczowie oraz główną nagrodę w ogólnopolskim XII Małopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę” i nagrodę specjalną Kardynała Stanisława Dziwisza – wymienia wyróżnienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Niebiańskie głosy wyśpiewały też II lokaty: na I Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Vratislavia Sacra” we Wrocławiu i na XX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” oraz w IX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, zaliczanym do ważnych wydarzeń muzyki chóralnej w Polsce, a nawet w Europie.

 

wszystkie aktualnosci »