Srebrna struna dla chóru

2012-05-11 08:34:45

Vox Coelestis, chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymał „Srebrną strunę” w XIV Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach. W tym ogólnopolskim festiwalu, organizowanym od 1998 roku, śpiewało prawie 900 chórzystów z 24 chórów. Uczestnicy wykonywali po 3 utwory w przewidzianym regulaminowo czasie do 15 min.

Vox Coelestis pod batutą mgr Agnieszki Tomaszek zaprezentował: „Nunc Dimittis” P. Łukaszewskiego, „O magnum Misterium” T.L. da Victoria oraz „Suitę rzeszowską” w opracowaniu P. Bazana. Występ ten spotkał się z uznaniem jury, które za dobór utworów, intonację, emisję głosu i interpretację przyznał „niebiańskim głosom”, bo tak tłumaczy się nazwę chóru, drugą w kolejności nagrodę.

- Chór ma na swoim koncie wiele prestiżowych wyróżnień. Zdobył m.in. I miejsce: w XII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych „Ad Gloriam Dei” w Pińczowie oraz główną nagrodę w ogólnopolskim XII Małopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę” i nagrodę specjalną Kardynała Stanisława Dziwisza – wymienia wyróżnienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Niebiańskie głosy wyśpiewały też II lokaty: na I Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Vratislavia Sacra” we Wrocławiu i na XX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” oraz w IX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, zaliczanym do ważnych wydarzeń muzyki chóralnej w Polsce, a nawet w Europie.