Kościół wobec mediów - media wobec Kościoła

2012-03-15 10:34:51

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zaprasza na otwarty panel dyskusyjny pod tytułem „Kościół wobec mediów - Media wobec Kościoła”. Spotkanie odbędzie się 21 marca, o godz. 12, w auli RA3, w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

- Panel dyskusyjny będzie znakomitym pretekstem do przypomnienia Wielkiej Postaci, jaką był Arcybiskup Józef Życiński, w pierwszą rocznicę Jego śmierci. Ten wybitny kosmolog, filozof, teolog ceniony na całym świecie, znany był z wielkiej otwartości wobec mediów i różnych środowisk - wyjaśnia dr Wergiliusz Gołąbek, Prorektor ds. Nauczania WSIiZ.

Inny ważny powód zorganizowania panelu to fakt, iż Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wydała ostatnią książkę Arcybiskupa Józefa Życińskiego „Świat matematyki i jej materialnych cieni”, odnalezioną w osobistym komputerze Autora. Ostatnia publikacja Arcybiskupa Józefa Życińskiego, zredagowana przez ks. prof. Michała Hellera, stała się ważnym wydarzeniem edytorskim.

W dyskusji upamiętniającej Arcybiskupa Józefa Życińskiego, głos zabiorą: Ewa Czaczkowska z Rzeczypospolitej, ks. dr Józef Kloch, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski oraz Marcin Przeciszewski, prezes i redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Problematyka panelu może stać się kanwą do dyskusji na temat języka mediów, retoryki, etosu dziennikarskiego, a ponadto może wyjaśnić wiele kontrowersji wynikających z ignorancji różnych środowisk.

Po panelu dyskusyjnym będzie można zakupić książkę ks. dra Józefa Klocha „Internet i Kościół” oraz książkę Arcybiskupa Józefa Życińskiego „Świat matematyki i jej materialnych cieni”.