Jutro (8siernia) WSIiZ rozpoczyna II turę rekrutacji. I tura zakończyła się bardzo dobrym naborem.

2014-08-08 10:26:04

Władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są zadowolone z I tury rekrutacji, która właśnie się zakończyła. Na część kierunków i specjalności uczelnia prowadzi nabór od 8 sierpnia, m.in. na grafikę komputerową, finanse i rachunkowość, administrację i dietetykę.

- Po I turze rekrutacji odnotowaliśmy wzrost kandydatów na niektóre kierunki, np. na informatykę i logistykę polskojęzyczną i anglojęzyczną, co nas nie dziwi, gdyż są to studia inżynierskie, po których łatwo znaleźć dobra pracę. Tendencja rosnąca dotyczy też programowania, kosmetologii, zdrowia publicznego oraz informatyki i ekonometrii – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

Wzrost na studiach anglojęzycznych

- Cieszymy się, że co roku wzrasta liczba chętnych na studia anglojęzyczne, m.in. na aviation management. Rozpocznie je w tym roku ponad 200 studentów – mówi prof. Pomianek.

Rektor WSIiZ zauważa, że mniejszym zainteresowaniem cieszą się kierunki, na które przemija swoista moda, np. bezpieczeństwo wewnętrzne i takie, które nasyciły już rynek absolwentami, jak np. turystyka i rekreacja (studia zaoczne), którą WSIiZ od ubiegłego roku oferuje jedynie na II stopniu.

Prof. Pomianek nie ukrywa też, iż wbrew oczekiwaniom uczelni i zapotrzebowaniom gospodarki, nie wzrosła liczba podań na finanse i rachunkowość. - To nas nieco martwi i dziwi. Nasi absolwenci tego kierunku są rozchwytywani na rynku pracy, na którym w dalszym ciągu widać duży popyt na finansistów i księgowych – podkreśla - Z drugiej strony, trzeba pamiętać, iż jest to kierunek trudny, wymagający pewnej biegłości matematycznej, a z tym, jak pokazały wyniki matur, jest kiepsko.

- Dokonując ogólnego podsumowania  I tury rekrutacji, spadek rok do roku wynosi nieco ponad 13%, podczas gdy liczba maturzystów zmniejszyła się w tym samym czasie aż o 20%. Dlatego taki wynik uważamy za bardzo dobry. Jest on jednym z lepszych w Polsce – nie ukrywa prof. Pomianek.

Co zdaniem władz uczelni zdecydowało o takim wyniku? – Jesteśmy uczelnią o ugruntowanej pozycji i marce. Od lat zajmujemy czołowe miejsce w rankingach. Nasze atuty to międzynarodowość, kształcenie praktyczne na kierunkach zgodnych z potrzebami rynku pracy, nowoczesna baza dydaktyczna i wysoko wykwalifikowana kadra z doświadczeniem praktycznym oraz szeroka oferta dobrych praktyk i staży  – podkreśla prof. Pomianek - Jesteśmy też bardzo dobrze postrzegani przez pracodawców, co przekłada się  na sukcesy zawodowe naszych absolwentów. W rankingach opartych na opinii pracodawców zajmujemy czołowe lokaty w Polsce.

II turę rekrutacji WSIiZ rozpoczyna 8 sierpnia. Szczegóły można znaleźć na stronie kandydaci.wsiz.rzeszow.pl.

- Prowadzimy rekrutację na studia stacjonarne I stopnia na kierunkach anglojęzycznych: Aviation Management, International  Management, Logistics oraz Information Technology. Przyjmujemy również podania na polskojęzyczne studia stacjonarne I stopnia: administracja, finanse i rachunkowość, biznes międzynarodowy, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, grafika komputerowa w mediach, a także dietetyka, ekonomia, filologia i specjalność tłumaczeniowa z językiem chińskim oraz fizjoterapia, kosmetologia, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, turystyka i rekreacja, jak również informatyka i ekonometria, bezpieczeństwo systemów informatycznych – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Uczelnia ma jeszcze miejsca na studiach niestacjonarnych I stopnia na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, dietetyka, ekonomia, filologia oraz finanse i rachunkowość, fizjoterapia,  grafika komputerowa w mediach, a także informatyka, kosmetologia, logistyka.

- Rekrutacja dotyczy również studiów stacjonarnych II stopnia, a w tym: administracji, ekonomii, dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz studiów anglojęzycznych: International  Management, Information Technology i Logistics in transport – mówi Pasieczna.

Podania można tez składać na II stopień studiów niestacjonarnych na kierunki: administracja, ekonomia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz zdrowie publiczne.