Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Sienkiewicza 22, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Infor-
macji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

1 miejsce w miedzynarodowym konkursie dla gry "Freddy" stworzonej przez studentów WSIiZ!

2013-11-25 01:12:35

Gra „Freddy” stworzona przez studentów WSIiZ zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie branżowym gier „Windows Phone 8 and Windows Store”! Prestiżowy konkurs został zorganizowany przez gigantów IT: Unity i Microsoft.

W zawodach wzięło udział około tysiąca firm. Wśród zwycięzców znalazło się jedynie 15 gier. „Freddy” wygrał w kategorii Windows Store. Organizatorzy konkursu okrzyknęli tę rozgrywkę najbardziej oryginalną, wręcz jedyną w swoim rodzaju. Twórcy „Freddy’ego” – firma MobiTouch, stworzona przez studentów WSIiZ - otrzymają nagrodę w wysokości 30 000 dolarów amerykańskich!

Unity 3D to najbardziej znane na świecie oprogramowanie do tworzenia gier. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych gier lub innych interaktywnych treści aplikacji ("Gry lub zawartość"), które są zbudowane przy użyciu oprogramowania Unity i stworzone pod system Windows Store lub też Windows Phone.

Do zawodów zgłoszone zostały również te gry, które już wcześnie zostały opublikowane na platformach alternatywnych (Android, Kindle, iOS, itd.), lecz równocześnie są kompatybilne z przynajmniej jedną ze wspomnianych platform Windows. „Freddy”, w odróżnieniu od wszystkich pozostałych finałowych projektów, jako jedyny nie jest jeszcze opublikowany.

To już drugi wielki sukces tej gry. "Freddy" został doceniony w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, organizowanego przez Microsoft. Projekt MobiTouch zajął wtedy drugie miejsce w kategorii "Aplikacja Konsumencka". W rozgrywce rywalizowało 107 firm z całego kraju. Podczas finałowej gali przedstawionych zostało tylko 10 najlepszych projektów biznesowych i konsumenckich, stworzonych na platformy Windows 8, Windows Phone 8 i Windows Azure.

„Freddy” to gra zręcznościowo-przygodowa, o ciekawej fabule i oryginalnej grafice. Całość ma stylową oprawę graficzną i muzyczną autorstwa MobiTouch.

- Bohaterem jest półmechaniczna żaba, stworzona przez szalonego naukowca, której celem i jednocześnie celem gry jest ucieczka. Zadaniem gracza jest umożliwienie Freddy’emu wydostania się z laboratorium i przeżycia wielu nietypowych przygód, które odsłonią kolejne plansze. I tak oto tłem fabuły stają się: wnętrze studni, tropiki, przestworza czy nawet kosmos - opisuje Michał Ręczkowicz, prezes firmy MobiTouch, student informatyki (II stopień) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

Spółka MobiTouch na dobre rozpoczęła działalność w styczniu 2013 roku. Twórcy przedsięwzięcia, studenci WSIiZ Paweł Janda i Michał Ręczkowicz - uzyskali dofinansowanie na stworzenie firmy z funduszu InnoFund działającego przy uczelni, który wspiera innowacyjne przedsięwzięcia i pomysły biznesowe.

wszystkie aktualnosci »