Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Sienkiewicza 22, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Infor-
macji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Absolwent WSIiZ wygrał konkurs Różewicz Motion Graphic

2013-10-18 12:45:53

Bartosz Budzisz, absolwent  grafiki komputerowej w mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie zdobył I miejsce w konkursie Różewicz Motion Graphic w Radomsku.

W tym roku podczas Różewicz Open Festiwal zorganizowano pierwszą edycję konkursu Różewicz Motion Graphic. Inspiracją dla twórców miała być myśl zaczerpnięta z wiersza Tadeusza Różewicza pt. „W świetle lamp filujących".

- Nadesłane na konkurs prace napłynęły z całej Polski i jak podkreśliła przewodnicząca jury - Anna Wieczur-Bluszcz - cieszy fakt zainteresowania konkursem i twórczością Tadeusza Różewicza. Przewodnicząca jury zwróciła również uwagę na widoczne w utworach podjęcie twórczego dialogu z Różewiczem. Dodaje, że wybór zwycięskich utworów nie był łatwy, gdyż nadesłane prace były ważnym głosem w dyskusji na temat sensu słów zawartych w słowach Tadeusza Różewicza „życie przeżywa się / idąc spotykając” .

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, podczas V edycji Różewicz Open Festiwal.

Jury przyznało nagrody:

  • I miejsce - Bartosz Budzisz (nagroda: 3.000,00 zł)
  • II miejsce - Katarzyna Ledwoń i Tobiasz Depczyński (nagroda: 2.000,00 zł)
  • III miejsce - Robert Kalfas (nagroda: 1.000,00 zł)

Przyznano także 3 wyróżnienia: dla Joanny Filanowskiej i Marzeny Sindrewicz, Adriana Łapczyńskiego, Katarzyny Guzowskiej.

Nieobecny podczas ogłoszenia wyników Jerzy Drozda w słowach skierowanych do uczestników konkursu napisał: „Bardzo się cieszę, że mogłem być jurorem w tym konkursie. Chciałbym autorom wszystkich nadesłanych prac bardzo pogratulować. Wszystkie prace były godne uwagi i dojście do werdyktu nie było łatwe.(...) Takie przedsięwzięcia zawsze sprawiają, ze się uśmiecham i odzyskuję wiarę w ludzi i kulturę. Zachęcam również do brania udziału w takich inicjatywach. Jeżeli tworzycie, to nie róbcie tego do szuflady - pokazujcie to, chwalcie się tym, przyjmujcie krytykę, uczcie się na błędach, zbierajcie pochwały i doskonalcie swój warsztat.(...).”

Organizatorem konkursu było Miasto Radomsko oraz Miejski Dom Kultury.

Zwycięską pracę można oglądać na:

http://www.youtube.com/watch?v=zDTCxyptIEM

Więcej informacji dostępnych na stornie:

http://www.rozewiczopen.pl/konkurs-rozewicz-motion-graphic

wszystkie aktualnosci »