25 września (środa) prof. W. Misiąg, wiceprezes NIK przedstawi wyniki raportu o wykorzystaniu środków unijnych

2013-09-24 08:25:21

25 września Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego organizuje seminarium prezentujące wyniki badań oceniających wykorzystanie środków unijnych od momentu przystąpienia Polski do UE. Prezentacji raportu dokona jeden z jego autorów - prof. nadzw. dr Wojciech Misiąg, wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli, wykładowca WSIiZ, były wiceminister finansów. W imieniu Władz Uczelni serdecznie zapraszamy.

Twórcami raportu „Ocena efektywności wykorzystania pomocy finansowej Unii Europejskiej jako instrumentu polityki spójności społeczno-gospodarczej oraz poprawy warunków życia” są: Jan Misiąg, Wojciech Misiąg oraz Marcin Tomalak. Badania zostały przeprowadzone w ramach projektu realizowanego przez WSIiZ. Publikacja sfinansowana została ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Celem seminarium jest prezentacja wyników badań dotyczących oceny efektywności wykorzystania środków, jakie od momentu przystąpienia Polski w 2004 roku do UE kierowane są z budżetu unii.

- W oparciu o treść raportu, eksperci, naukowcy i przedstawiciele władz samorządowych będą dyskutować, czy realizowana w Polsce strategia wykorzystania środków unijnych, nakierowana była na realizację innych celów niż formalnie deklarowanych? Na jakim poziomie kształtuje się zróżnicowanie kwot wykorzystywanych w poszczególnych województwach – zarówno w odniesieniu do bezwzględnych ich wartości, jak i w odniesieniu do kwot przeliczonych na jednego mieszkańca? I w końcu: jakie są zależności zachodzące pomiędzy zmianami wybranych wskaźników określających stan gospodarki i poziom życia w poszczególnych województwach, a rozmiarami środków unijnych kierowanych do tych województw? – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Seminarium będzie zatem okazją do stworzenia forum myśli i doświadczeń związanych z zarządzaniem środkami pomocy finansowej Unii Europejskiej, w szczególności w perspektywie finansowej 2014-2020 i w okresie po roku 2020.

Seminarium odbędzie się 25 września, o godz. 10:00, w Auli M8 w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ, Kielnarowa 386 A.

W wydarzeniu wezmą udział:

• prof. nadzw. dr Wojciech Misiąg, wiceprezes NIK, wykładowca WSIiZ, były wiceminister finansów
  • Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego
  • Jan Burek, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego