Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

12 sierpnia rozpocznie się nabór na staże dla studentów i absolwentów WSIiZ

2013-08-06 09:42:47

12 sierpnia WSIiZ rozpoczyna rekrutację na płatne, 3-miesieczne staże w największych firmach regionu, a nawet Polski. Wynagrodzenie dla absolwentów to 9 tys. zł, a dla studentów ponad 4 tys. zł. Aplikacje można składać w Internecie do 19 sierpnia.

Staże odbywają się w ramach realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie projektu „WSIZ: Wiedza-Staże-Informacja-Zatrudnienie”.

- Program umożliwia studentom i absolwentom zdobycie oświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności bezpośrednio w przedsiębiorstwach. Zwiększa ich szanse na rynku pracy. Często jest pierwszym doświadczeniem zawodowym. Programem są również objęciu studenci niepełnosprawni.  Staż odbyło 13 z nich – informuje Krzysztof Tokarz, p.o. kierownika Biura Karier WSIiZ.

Aby wziąć udział w stażu uczestnicy przechodzą rekrutację. Szczegóły na temat naboru znajdują się w serwisie internetowym staze.wiedzaizatrudnienie.wsiz.pl.

Staże w Zelmerze, WSK…

- Aby pozyskać miejsca stażowe uczelnia współpracuje z firmami z regionu oraz całego kraju. Otrzymujemy oferty z przedsiębiorstw z branż odpowiadających kierunkom studiów WSIiZ. Najszerszą współpracę prowadzimy z firmami informatycznymi, bankami oraz przedsiębiorstwami zajmującymi się handlem – podkreśla Tokarz.

Studenci i absolwenci WSIiZ odbywają staże m.in. w firmach: Bank Zachodni WBK, Zelmer S.A., Develop Investment Sp. z o.o., Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów” Spółka Akcyjna, MTU Aero Engines Spółka z o.o., Metalzbyt Polska z o.o. oraz Vipera Cosmetics w Warszawie - mówi Krzysztof Tokarz, po kierownika Biura Karier WSIiZ, odpowiedzialny za kontakty z firmami.

Zatrudnieni po stażu

Wielu stażystów po zakończeniu udziału w programie otrzymało zatrudnienie. - Po zakończeniu stażu do dnia dzisiejszego pracuję w firmie Partners in Progress na stanowisku programisty. Podczas stażu pracowałem w zespole przy dużych projektach informatycznych, poznałem nowe technologie. Umiejętności i doświadczenie, jakie nabyłem związane są z zawodem, który wykonuję – podkreśla Łukasz Piechocki, który odbył staż zorganizowany przez WSIiZ w firmie Partners in Progress.

Wszyscy uczestnicy programu stażowego zdobyli praktyczną wiedzę, istotną w karierze zawodowej oraz zwiększyli swoje umiejętności organizacyjne i interpersonalne, które z pewnością będą przydatne w przyszłości.

- Staż dał mi bardzo wiele, ponieważ zdobyte doświadczenie zaowocowało założeniem własnego salonu kosmetycznego - ocenia Aneta Małek, kosmetolog.