Prezydent Miasta Rzeszowa nagrodzi Mistrzów Świata Marketplace

2013-06-18 11:50:29

17 czerwca (poniedziałek) Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc dokona uroczystego wręczenia nagród studentom WSIiZ, zwycięzcom międzynarodowego konkursu Marketplace 2013 na zarządzanie wirtualną firmą.

Mistrzowie świata Marketplace, którzy podczas poniedziałkowej uroczystości otrzymają złote medale, prestiżowe certyfikaty i nagrody to międzynarodowa drużyna studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie: Marta Datsyuk, Khrystyna Daniv, Dawid Antas i Kacper Gołoś. Zespół WSIiZ z miażdżącą, ośmiokrotną, przewagą punktową zostawił daleko w tyle silną konkurencję m.in. z USA, Kolumbii, Kanady, Malezji i Polski.

- Dzięki temu, że uczelnia kształci dobrych studentów z kilkunastu krajów świata możemy tworzyć mocne zespoły, które uzyskują międzynarodowe sukcesy – podkreśla prof. T. Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Marketplace to program komputerowy, symulujący procesy i sytuacje zachodzące na rynku biznesowym. Program wymaga od studentów analizy danych rynkowych, a także podejmowania realistycznych decyzji biznesowych. Znane firmy, uniwersytety i szkoły biznesowe na całym świecie wykorzystują go do szkolenia kadry menadżerskiej.

Podczas konkursowej rozgrywki studenci wcielili się w rolę przedsiębiorców, którzy musieli stworzyć produkt, ustalić jego cenę, opracować kampanię reklamową, a także zatrudnić personel, prowadzić prace badawczo-rozwojowe i wyznaczyć wielkość produkcji w wirtualnych firmach.

- Tytuł mistrzów świata jest więc dla nich wspaniałym potwierdzeniem praktycznej wiedzy z zarządzania firmą, jaką zdobyli podczas studiów. Marketplace gwarantuje też zwycięzcom międzynarodowy certyfikat ceniony przez pracodawców  – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Uroczystość wręczenia certyfikatów i złotych medali  odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca o godz. 12 w Klubie Akademickim IQ, w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią: Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Władze Uczelni, Koordynator Programu Marketplace w Polsce Pan Marian Kapuściński oraz Przedstawiciele Banku Zachodniego WBK S.A. i Aon Hewitt.

Fot. Adam Janusz – Zwycięska drużyna i opiekunowie: Wojciech Pitura i Elżbieta Szczepaniak