Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Szukaj pracy z Biurem Karier WSIiZ

2013-05-16 02:36:00

Liczba ofert pracy Biura Karier WSIiZ znacząco wzrosła w I kwartale 2013 roku w porównaniu z końcem roku ubiegłego. Na jednego studenta i absolwenta zarejestrowanego w bazie agencji zatrudnienia przypada średnio ponad dwa miejsca pracy. Z Biura Karier WSIiZ mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Podkarpacia, a nawet innych rejonów Polski.

W ostatnim kwartale 2012 roku w bazie Biura Karier WSIiZ były 454 miejsca pracy, podczas, gdy już w pierwszych 3 miesiącach 2013 roku ta liczba wzrosła do 764.  Łącznie w ubiegłym roku w bazie Biura Karier WSIiZ było aż 2088 miejsc pracy. To znacznie więcej niż w innych uczelniach w regionie.

- W naszej bazie posiadamy jedynie wiarygodne oferty, pozyskane bezpośrednio od konkretnych pracodawców. Nie kopiujemy ofert np. ze znanych ogólnopolskich portali zajmujących się pośrednictwem pracy, jak to robią niektóre uczelnie – podkreśla Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W grupie zawodów informatycznych przeważają oferty skierowane do programistów, specjalistów ds. rozwoju aplikacji mobilnych oraz grafików. To trend utrzymujący się od dłuższego czasu.

- To już niemal tradycja, że najwięcej ofert pracy notujemy w branży informatycznej. Pracodawcy z całej Polski zgłaszają się do naszego biura w poszukiwaniu absolwentów i studentów informatyki – mówi Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wśród propozycji kierowanych do specjalistów i osób z wykształceniem wyższym przeważają oferty stanowisk związanych z finansami, stanowiska kierownicze oraz inżynierskie. W kategorii doradcy/obsługa klienta najwięcej ofert dotyczy stanowisk związanych ze sprzedażą, m.in.: przedstawicieli handlowych, obsługi klienta oraz sprzedawców.

- Do Biura Karier wpłynęło także wiele ofert pracy na stanowisko merchandisera, animatora czasu wolnego, a nawet mechanika samochodowego – dodaje Barbara Leśniak.

Raport jest doskonałym źródłem informacji zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Pełna treść została opublikowana na stronie Biura Karier WSIiZ.

Szukasz pracy, praktyk, stażu – zgłoś się do Biura Karier

Studenci i absolwenci mogą zarejestrować się w bazie osób poszukujących pracy prowadzonej przez Biuro Karier. Dzięki temu uzyskują dostęp do aktualnych ofert zatrudnienia, staży i praktyk. Można je sprawdzać także na stronie internetowej Biura Karier.

Dodatkowo, zarejestrowane osoby mogą też skorzystać z bezpłatnych kursów i szkoleń.

- Ci, którzy dopiero myślą o poszukiwaniu pracy i nie wiedzą, jak dobrze zaprezentować się przed pracodawcą, mogą zapisać się na spotkanie z doradcą zawodowym – zachęca Barbara Leśniak. – Nasz ekspert, podpowie m.in., jak dobrze napisać CV i list motywacyjny, jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy – dodaje.

Więcej informacji na stronie Biura Karier WSIiZ: www.biurokarier.wsiz.pl

wszystkie aktualnosci »