Studenci WSIiZ paskują maturzystów na szczęście

2013-05-08 02:19:56

Studenci WSIiZ rozpoczęli akcję, która ma zapewnić szczęście na maturze ich młodszym kolegom. Od wczoraj przed szkołami średnimi rozdają "naładowane pozytywną energią", kolorowe bransoletki z napisami "MATURA 2013" i "www.wsiz.rzeszow.pl". Ten gest solidarności spotkał się z bardzo przychylnym odzewem maturzystów. Wczoraj studenci rozdali ponad 1200 bransoletek.

Akcja będzie prowadzona w różnych miastach Podkarpacia podczas wszystkich egzaminów maturalnych. Wczoraj pierwszy dzień akcji "paskowania maturzystów na szczęście" odbył się w Rzeszowie i Tyczynie. Razem z życzeniami powodzenia na maturze rozdano ponad 1200 bransoletek. Studenci odwiedzili uczniów w I, II, III i IV Liceum Ogólnokształcącym, w Zespole Szkół nr 1 i nr 2 i w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, a także w Zespole Szkół w Tyczynie.

- Kolejne 4 tysiące bransoletek rozdamy do końca tego tygodnia maturzystom w Jarosławiu, Tarnobrzegu, Mielcu, Sanoku, a także Dębicy, Sędziszowie Małopolskim i Sokołowie Małopolskim oraz w Krośnie i Jaśle. Szukajcie nas pod swoimi szkołami! - zachęca Dominik Ciurko, jeden ze studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, uczestniczących w akcji.

To już druga edycja akcji, w tym roku nowością jest to, że przy okazji zachęcamy maturzystów do udziału w bezpłatnych warsztatach "Techniki efektywnego uczenia", które odbędą się w czerwcu w WSIiZ.

- Takie warsztaty od lat prowadzone są na zachodnich uniwersytetach. Mają na celu ułatwienie nowym studentom adaptację w środowisku akademickim, zapoznaje się z nowym trybem uczenia, a przede wszystkim trenowanie różnych technik szybkiego zapamiętywania - mówi Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier WSIiZ.
Studenci zapraszali także do udziału w Kielnarowa Game Day 2013, który odbędzie się 4 czerwca.

- Kielnarowa Game Day, to dzień otwarty naszej uczelni organizowany już po raz trzeci. W trakcie imprezy odbywają się warsztaty dla uczniów, turnieje gier komputerowych, w tym roku przygotowaliśmy także mini festiwal filmów animowanych i finał konkursu Marketplace - wyjaśnia Magdalena Jakubiec z Działu Promocji WSIiZ.

W środę studenci odwiedzą maturzystów w Jarosławiu, Mielcu i Tarnobrzegu. W czwartek będą w Sanoku, Dębicy i Sędziszowie Młp., a w piątek w Sokołowie Małopolskim, Krośnie i Jaśle.