Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Juwenalia czas zacząć!

2013-04-22 01:24:20

We wtorek 23. kwietnia 2013 r., w Klubie Akademickim „IQ” Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w ramach tygodnia „Kultura i Nauka przodem” XX Rzeszowskich Juwenalii, odbędzie się MECZ KABARETOWY Polskiej Ligi Kabaretowej.

W meczu, o zwycięstwie w którym decyduje publiczność, zmierzą się laureaci przeglądów i festiwali kabaretowych: kabaret Świerszczychrząszcz ze Szczebrzeszyna i Łukasz „Szampanek” Szymanek z Lublina.

Kabaret Świerszczychrząsz od 2007 r. tworzą Marcin Wąsowski i Michał Łysiak. Zespół prezentując oryginalną formę sceniczną, z powodzeniem występuje w całej Polsce i na świecie (jako The Worms). Kabaret jest laureatem Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (II miejsce; 2007), Mazurskiego Lata Kabaretowego MULATKA (II miejsce; 2007), grand prix przeglądów kabaretowych: Fermenty w Bielsku Białej, lubelskiego JAPKA, III Ogólnopolskiego Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych w Warszawie (2007); przeglądu kabaretów Szpak w Szczecinie (I miejsce, nagroda publiczności; 2008), Kabaretowych Mistrzostwa Świata w Warszawie (I miejsce; 2008), krakowskiej PAKI (I miejsce, nagroda publiczności; 2008), Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze (główna nagroda; 2009), Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej w Dąbrowie Górniczej (I miejsce; 2009).

Autorytety i obserwatorzy środowiska kabaretowego bardzo wysoko oceniają programy tego zespołu:

Jacek Fedorowicz: „Świerszczychrząszcz to bardzo dobry kabaret. I jednocześnie bardzo dobry duet pantomimiczny. (…) Ten duet śmieszy, zaskakuje pointami i zwrotami akcji, a przy tym budzi podziw techniką wykonawczą”.

Rafał Kmita: „Atuty Świerszczychrząszcza to doskonale przygotowany dźwięk, sprawność ruchowa, świetne pomysły”.

Joanna Kołaczkowska: „…dwóch przystojnych facetów istnieje na scenie w sposób bardzo precyzyjnie delikatny a dający tyle radości, lekkiej a niewymuszonej” (wszystkie wypowiedzi za: http://www.sc.art.pl).

Łukasz „Szampanek” Szymanek to aktor teatralny, przez wiele lat współtworzący poznański kabaret Czesuaf, z którym zdobył liczne nagrody festiwali kabaretowych. Współorganizator i aktor licznych imprez w tym improwizacji kabaretowych oraz serialu „Czarna Żmija”. Obecnie występuje solowo, jest finalistą tegorocznej PAKI oraz Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni. Laureat I nagrody Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych KADR 2010.

Mecz poprowadzi Łukasz Błąd we współpracy ze studentami z redakcji radioeter.fm.

Mecz Kabaretowy to przyjazny pojedynek dwóch zespołów (wykonawców) kabaretowych prezentujących swoje programy i realizujących różne zadania specjalne. Rywalizacja jest tylko pretekstem do interakcji, wspólnej zabawy z publicznością, która swoimi głosami decyduje o zwycięstwie drużyny (jedno- lub wieloosobowej). Spektakl, jakim jest każdy Mecz, tworzony jest w oparciu o plastykę i swoisty futbolowy anturaż (w dobrym tego słowa znaczeniu).
Występom kabaretów towarzyszą prezentacje multimedialne, oraz tzw. „akcje okołomeczowe” w formie performance i happeningów.

Impreza jest powrotem Meczy Kabaretowych organizowanych w Rzeszowie przez Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem w latach 1999-2003 (wystąpiły m.in. kabarety: Ani Mru Mru, Formacja Chatelet, Jurki, Neo-nówka, Kabaret Skeczów Meczących, Widelec, Dno, E.K., Noł Nejm). Formuła Ligi i Meczów była konsultowana z autorytetami ze środowiska kabaretowego i uzyskała bardzo przychylne oceny, czego dowodem jest zorganizowanie rozgrywek kabaretowych przez białostockie środowisko kabaretowe i Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe oraz rozegranie meczu: Zrzeszenie Kabaretowe Rybnickiego Okręgu Węglowego kontra Reszta Świata, jako jednej z atrakcji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek.

MECZ KABARETOWY:

KABARET ŚWIERSZCZYCZRZĄSZCZ ze SZCZEBRZESZYNA vs ŁUKASZ „SZAMPANEK” SZYMANEK, WTOREK, 23. KWIETNIA 2013, g. 18:30, KLUB AKADEMICKI „IQ”,
WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE, UL. SUCHARSKIEGO 2,
 WSTĘP WOLNY (LICZBA MIEJSC OGRANICZONA)

KONCERT GRA GITARA!

W środę 24. kwietnia 2013 r., w Klubie Akademickim „IQ” Wyższej Szkoły Inforamtyki i Zarządzania w Rzeszowie, w ramach tygodnia „Kultura i Nauka przodem” XX Rzeszowskich Juwenaliów, odbędzie się koncert GRA GITARA!

Wystąpią studenci WSIiZ w składach zespołowych i jako soliści. Gitara jest hasłem wywoławczym, ale na secenie pojawią się też muzycy z innymi instrumentami oraz wokaliści. W programie covery, utwory instrumentalne i własne kompzycje.

Zapraszamy do przyjścia z instrumentami i wspólnego jam session na finał.

ŚRODA, 24. KWIETNIA 2013, g. 18:30, KLUB AKADEMICKI „IQ”,
WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI i ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE, UL. SUCHARSKIEGO 2,
WSTĘP WOLNY

25 kwietnia (czwartek) I Międzynarodowy Festiwal Kultur w WSIiZ!

Dlaczego kobiety z plemienia himba malują twarz czerwoną ochrą? Jakich stereotypów używają Polacy myśląc o innych narodach? Czy Irańczycy są nieprzyjaźni dla mieszkańców Zachodu? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdą uczestnicy I Międzynarodowego Festiwalu Kultur, który odbędzie się 25 kwietnia.

Festiwal zorganizowany jest w ramach tygodnia „Kultura i Nauka przodem” XX Rzeszowskich Juwenaliów, ale impreza otwarta jest dla każdego, kto jest zainteresowany odkrywaniem bogactwa i piękna kultur w otaczającym nas świecie. Spotkania odbywać się będą w budynku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Dla osób, które wezmą udział we wszystkich blokach organizatorzy przygotowali certyfikaty uczestnictwa.

Imprezę rozpocznie Albert Wójtowicz - pochodzący z Brzozowa podróżnik, który opowie o swojej podróży po krajach południowej Afryki. Wystąpienie połączone jest z pokazem przepięknych zdjęć. Zobaczymy także „Bollywood w Rzeszowie” - czyli prezentację tańców i sztuk walki z Półwyspu Indyjskiego. O swojej podróży do Iranu opowiedzą Jagoda Pietrzak oraz Norbert Skrzyński – autorzy bloga „Wczasy w Iranie”.

Kolejnym punktem spotkania będą warsztaty prowadzone przez Zofię Sawicką z Instytutu Badań nad Cywilizacjami, które pokażą jak często i nieświadomie korzystamy ze stereotypów opisując inne narody. Marta Datsyuk oraz Anastasia Bulavka zaprezentują egzotyczny taniec brzucha i spróbują nauczyć podstawowych ruchów uczestników Festiwalu. Spotkania zakończy chińska studenta Jiao Ping, która opowie o swojej ojczyźnie i o wszystkim tym, co zaskoczyło ją w Polsce. 

Plan I Międzynarodowego Dnia Kultur

  • 12.30-14.15 „Blondyn na Czarnym Lądzie” – spotkanie z podróżnikiem Albertem Wójtowiczem, który opowie o plemieniu Himba, pozostałościach niemieckiego Ordnungu w Afryce, agresywnych hipopotamach i wielu innych przygodach, które spotkały go w Afryce. Prezentacja ze zdjęciami (RA 53)
  • 14.30-15.00 „Bollywood w Rzeszowie” – pokaz azjatyckich tańców i sztuk walki przygotowany przez studentów malezyjskich (Klub Akademicki „IQ”)
  • 15.15-16.30 „Iran odczarowany” – spotkanie z podkarpackimi podróżnikami Jagodą Pietrzak oraz Norbertem Skrzyńskim, którzy opowiedzą o różnicach między Polską a Iranem. Prezentacja ze zdjęciami (Klub Akademicki „IQ”)
  • 16.30-17.15 „Kogo boi się Polak?” – warsztaty międzykulturowe o uprzedzeniach w naszym społeczeństwie prowadzone przez mgr Zofię Sawicką z Instytutu Badań nad Cywilizacjami (Klub Akademicki „IQ”)
  • 17.30-18.30 „Wyginam śmiało ciało” – warsztaty tańców egzotycznych prowadzone przez Martę Datsyuk i Anastasię Bulavkę (Klub Akademicki „IQ”)
  • 18.45-19.30 „Państwo Środka od środka” – studentka z Chin Jiao Ping opowie o swojej ojczyźnie (Klub Akademicki „IQ”)

wszystkie aktualnosci »