Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

6 studentów WSIiZ wyróżnionych

2012-12-14 10:39:44

6 studentów WSIiZ otrzymało stypendia ministerialne za wybitne osiągnięcia. To drugi wynik w Polsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Więcej o jednego stypendystę ma w tym roku jedynie Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, zrzeszona w konsorcjum z WSIiZ.

6 stypendystów daje Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie również drugą pozycję wśród podkarpackich szkół wyższych. Zaledwie 4 z nich mogą się w tym roku poszczycić studentami nagrodzonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej stypendystów (11) ma jedynie Uniwersytet Rzeszowski, w którym studiuje prawie trzy razy więcej osób. 3 lokatę wśród podkarpackich uczelni zajmuje Politechnika Rzeszowska, gdzie stypendia zdobyły 4 osoby. W Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu stypendium otrzymał 1 student. Studentom pozostałych podkarpackich uczelni nie przyznano stypendiów ministerialnych.

W gronie wyróżnionych stypendystów w WSIiZ znaleźli się w tym roku: Daniel Dereniowski (1 rok administracji studia II stopnia), Aleksandra Flis (3 rok kosmetologii, studia I stopnia), Karolina Moll (2 rok turystyki i rekreacji, studia II stopnia), a także Katarzyna Pikul (3 rok kosmetologii, studia I stopnia), Paweł Skoczowski (1 rok administracji, studia II stopnia) i Daniel Szeligowski (2 rok ekonomii, studia II stopnia).

- Jestem ogromnie zadowolony, że uzyskałem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Cieszę się tym bardziej, że tegoroczne kryteria oceny były ostre – mówi Daniel Dereniowski - Starając się o stypendium poświęcałem się nie tylko nauce. Uczelnia stwarza wiele możliwości studentom, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Ja należę do Koła Naukowego Badań nad Bezpieczeństwem i Terroryzmem. Dodatkowo publikowałem i wygłaszałem referaty na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe i merytoryczne udzielone mi przez uczelnię.

Zasady przyznawania stypendiów ministerialnych dla wyróżniających się studentów określa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym. Podczas oceniania brane są pod uwagę osiągnięcia naukowe, artystyczne, a także sportowe i średnia ocen. W tym roku do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęły 4 532 wnioski. Stypendia otrzymało 969 studentów.

- Jest o co walczyć. To nie tylko prestiżowe wyróżnienie, które z pewnością zauważą i docenią przyszli pracodawcy. Stypendium wynosi 14 000 zł na rok. Zostanie wypłacone jednorazowo jeszcze w grudniu 2012 roku – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Nagroda Ministra nie przysługuje tym, którzy po ukończeniu jednego kierunku studiów kontynuują naukę na drugim kierunku.

Na stronie MNiSW widnieje pełna lista studentów, którzy otrzymają stypendia Ministra na rok akademicki 2012/2013.