Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Wspólny projekt WSIiZ i PCEN dla nauczycieli zagrożonych bezrobociem

2012-12-05 03:28:03

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podpisała porozumienie o współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli. Ta inicjatywa to początek wspólnych działań w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego liderów w swoich obszarach. Pierwszy wspólny projekt ma zaktywizować nauczycieli zagrożonych bezrobociem, a tych na Podkarpaciu może być nawet ok. 1400.

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli to, według najnowszego raportu Naczelnej Izby Kontroli, najlepiej zarządzana tego typu placówka w Polsce. Centrum działa na rzecz pedagogów z regionu i edukacji na szczeblu podstawowym, gimnazjalnym i średnim, w wielu obszarach. Jako instytucja utworzona przez samorząd wojewódzki i podległa marszałkowi, w swych działaniach wpisuje się w szerszą perspektywę prac samorządu na rzecz rozwoju edukacji i doskonalenia nauczycieli. Działania PCEN ukierunkowane są również na łagodzenie dysproporcji potencjałów edukacyjnych między Województwem Podkarpackim a innymi, zamożniejszymi regionami kraju. Podkarpackie centrum jest również liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych i realizacji dużych projektów systemowych, dzięki którym nauczyciele z Podkarpacia uzyskują nowe kwalifikacje.

- Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to wiodąca uczelnia niepubliczna w Polsce, która rozwija się bardzo prężnie i dynamicznie. WSIiZ znana jest z wykorzystywania zaawansowanych technologii, zwłaszcza IT, a także działań na rzecz gospodarki. Łącząc potencjał uczelni - nowoczesne narzędzia, kadrę naukową z narzędziami i doświadczeniem PCEN, możemy wspólnie zrobić wiele na rzecz edukacji w regionie – podkreśla Krystyna Wróblewska, dyrektor PCEN.

Jak twierdzi dyrektor Wróblewska, celem statutowym PCEN jest dokształcanie i doskonalenie zawodowe nauczycieli. Porozumienie podpisane z WSIiZ, może znacznie zwiększyć zakres i rozmach działań w tym obszarze.

Będą kolejne wspólne projekty

- Dostrzegamy m.in. pogłębiający się problem rosnącej liczby nauczycieli, którzy są zagrożeni lub już stracili pracę w szkolnictwie. Zamierzamy wspólnie z WSIiZ zrealizować projekt, który da pedagogom szansę rozwoju i zaistnienia na rynku pracy - mówi Wróblewska.

- Kolejne nasze wspólne projekty będą dotyczyć nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i aktywnych metod nauczania. Sądzę, że szczególnie społeczność nauczycielska odniesie korzyści z naszej współpracy – zaznacza prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

Inicjatywę WSIiZ i PCEN poparły władze regionu. Zdaniem Anny Kowalskiej, wicemarszałek województwa podkarpackiego, współpraca sektorów publicznego i prywatnego to właściwy kierunek dla rozwoju Podkarpacia. Marszałek pozytywnie zaopiniowała pierwsze projektowe przedsięwzięcie, które ma zaktywizować nauczycieli zagrożonych bezrobociem.  

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska