Cykl wykładów o tematyce społecznej

2011-01-11 02:56:39

Od września 2010 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. J. Tischnera rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Dzieci. Główną ideą, tej jednostki edukacyjnej, jest przekazanie dzieciom wiedzy opartej na najlepszych źródłach, czyli uczelniach wyższych.

Uniwersytet zakłada, że współpraca z wieloma uczelniami jest gwarantem stworzenia kompleksowego programu, który pokaże dzieciom bogactwo świata nauki. Wyższa Szkoła Europejska przygotowała w ramach współpracy cykl wykładów o tematyce społecznej. Zajęcia odbywają się w piątki, raz w miesiącu na auli WSE. Do tej pory wykłady wygłosili dr Joanna Lubecka, dr Clarinda Calma, dr Jarosław Gowin, dr Błażej Sajduk, dr Aleksander Dańda.

W przyszłym semestrze planowane są kolejne 4 wykłady. Wierzymy, że nasz wkład w kształcenie najmłodszych studentów w Polsce pozwoli nie tylko rozwinąć ich pasje, ale ułatwi lepsze rozumienie świata i zjawisk w nim zachodzących.