85. Francuskie Tygodnie Społeczne

2010-11-05 11:26:14

Dział Współpracy Międzynarodowej Wyższej Szkoły Europejskiej jest współorganizatorem studenckiego wyjazdu na międzynarodową konferencję zatytułowaną "Migranci - przyszłość, którą wspólnie zbudujemy" ("Migrants - Un avenir à construire ensemble"). Konferencja odbędzie się w Paryżu w dniach 26-28 listopada w ramach 85 Semaines Sociales de France (85 Francuskich Tygodni Społecznych). Wśród uczestników znajdzie się 23 studentów naszej uczelni.

Francuskie Tygodnie Społeczne to miejsce sprzyjające dzieleniu się wiedzą na współczesne tematy społeczne, refleksji opartej na społecznej nauce Kościoła, a także debatom pomocnym w podejmowaniu praktycznych rozwiązań mających na celu wzmacnianie spójności w społeczeństwie. Coroczne sesje goszczą ponad 3 000 uczestników oraz wielu ekspertów, polityków, filozofów, ekonomistów, socjologów, teologów, kierowników różnego typu organizacji etc.