Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Studenci WSIiZ wyjadą na studia do Chin

2012-06-29 10:13:42

Są pierwsze efekty działań Konsorcjum Michała Boyma na rzecz promocji polskich uczelni w Chinach. 20 studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie wyjedzie na studia do partnerskich szkół wyższych w Państwie Środka.

WSIiZ intensywnie rozwija ofertę współpracy międzynarodowej z uczelniami z Chin.  Rzeszowska szkoła wyższa od kilku lat jest członkiem Konsorcjum Michała Boyma, które zrzesza 5 polskich uczelni publicznych i niepublicznych.

- Udało nam się nawiązać współpracę z kilkoma uczelniami chińskimi, z którymi podpisaliśmy umowy partnerskie. Nasi studenci będą mogli się kształcić w: Anshan Normal University, Baoji Vocational Technology College, Beijing International Studies University, Shanxi Agricultural University, Capital Normal University, Southern Yangtze University – wymienia partnerów azjatyckich prof. Andrzej Szelc, prorektor ds. współpracy z zagranicą WSIiZ.

Pierwsze efekty działań pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku. Podczas Polsko-Chińskiego Forum Rektorów Szkół Wyższych w Pekinie, z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i przedstawicieli Konsorcjum Boyma, prof. Szelc podpisał umowę z Anshan Normal University w Chinach.

- Od kwietnia do czerwca 2012 Prof. Yang Hongyan, prodziekan Wydziału Informatyki Anshan Normal University przebywała w naszej uczelni, celem ustalenia szczegółów współpracy – podkreśla prorektor WSIiZ.

Kolejnym krokiem była zorganizowana w ubiegłym tygodniu w Warszawie wizyta kilkudziesięcioosobowej delegacji z Chin, zaproszonej przez konsorcjum. Sun Yuxi, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, zadeklarował podczas spotkania, iż chiński rząd ufunduje 2,5 tysiąca miejsc na studiach dla żaków z Polski.
Namawiał przedstawicieli chińskich uczelni, by popularyzowali wśród studentów studia w Polsce i zachwalał polskie tradycje akademickie oraz umiejętności językowe Polaków.

Na zdjęciach w załączniku: Prof. Yang Hongyan, prodziekan Wydziału Informatyki Anshan Normal University z Prof. Szelcem i studentami WSIiZ.

 
  •  
     
  •  
     

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska