Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Cisco NetRiders International 2012

2012-06-15 12:35:10

Pierwsze dwa miejsca zajęli studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ogólnopolskim etapie międzynarodowego konkursu Cisco NetRiders International 2012. Laureaci z całego świata powalczą w  finale o nagrodę główną - wyjazd do Doliny Krzemowej!

Zmagania informatyczne na poziomie ogólnopolskim sprawdzały wiedzę słuchaczy Akademii Sieciowych Cisco z zakresu technologii sieciowych. Studenci WSIiZ po raz pierwszy wzięli w nich udział i zdobyli aż 4 miejsca w pierwszej szóstce, zajmując kolejno: 1,2,5 i 6 lokatę. W pierwszej dziesiątce wyprzedzili m.in. konkurentów z politechnik: śląskiej, wrocławskiej i łódzkiej.

Konkurs był otwarty dla osób, które w ostatnich 12 miesiącach uczestniczyły w szkoleniach Cisco CCNA. Pierwsza część zmagań miała charakter testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną. Druga polegała na sprawdzeniu umiejętności praktycznego konfigurowania urządzeń oraz rozwiązywania problemów sieciowych. Zdobywcy 4 pierwszych miejsc będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu NetRiders International 2012, który odbędzie się już 3 lipca.

- Studenci WSIiZ będą walczyć o nagrodę główną - wyjazd do siedziby głównej Cisco w San José, w Kalifornii, w sercu Doliny Krzemowej. Uczestnicy wyjazdu edukacyjnego zobaczą, jak funkcjonuje jedna z najważniejszych firm teleinformatycznych świata, poznają światowej klasy ekspertów IT, odwiedzą Uniwersytet Standford, Santa Cruz i San Francisco – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W poprzednim roku w konkursie wzięło udział ponad 10 000 żaków z całego świata. 17 zwycięzców odwiedziło Dolinę Krzemową. Organizatorzy mówią o podobnych liczbach w tegorocznej edycji. Wyniki konkursu potwierdzają wysoki poziom kształcenia na kierunku Informatyka w WSIiZ. Studenci korzystają ze szkoleń i kursów organizowanych w Akademii CISCO, której autoryzowanym ośrodkiem jest WSIiZ.

- Mamy znakomitą kadrę IT. Do dyspozycji studentów i naukowców jest kilkadziesiąt laboratoriów IT, w tym 17 zaawansowanych technologii teleinformatycznych. Młodzi ludzie korzystają z najnowocześniejszych narzędzi na światowym poziomie – podkreśla Urszula Pasieczna.

Pierwsza 10 w Poland 2012 CCNA NetRiders:

 • Neda Jalilvand, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania
 • Reza Manouchehri Sarhadi, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania
 • Ariel Szramka, Politechnika Śląska w Gliwicach
 • Wojciech Mazur, Polish Japanese Institute of Information Technology
 • Vahid Ghafori, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania              
 • Paweł Moroz, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania
 • Dominik Samociuk, Politechnika Śląska w Gliwicach
 • Paweł Rogiński, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Michał Mikołajczak, Instytut Informatyki I-32 - Politechnika Wrocławska
 • Marek Pastuszka, Katedra Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej

 
 •  
   
 •  
   

wszystkie aktualnosci »