Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Od 1 lutego rekrutacja na bezpłatną Informatykę (studia już od kwietnia)

2012-01-30 03:18:32

Stypendium pokrywające czesne, atrakcyjne praktyki i dobrze płatne staże to atuty studiów na studiach II stopnia na kierunku informatyka, które ruszają w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od kwietnia tego roku. Podania można składać od 1 lutego do 16 marca.

Większość przedsiębiorców zgodnie podkreśla, że w dobie kryzysu informatyka jest tą dziedziną wiedzy, która nie tylko nie traci zainteresowania pracodawców, ale wręcz go zyskuje. To jeden z niewielu zawodów, na który niezmiennie jest zapotrzebowanie. Mając to na uwadze, WSIiZ od 1 lutego 2012 roku rozpoczyna nabór na studia II stopnia na kierunku INFORMATYKA!

Studia ruszą w trybie niestacjonarnym (zajęcia odbywają się w soboty i w niedziele) a także stacjonarnym. Uwzględniając specyfikę kierunku oraz realia rynku pracy, WSIiZ proponuje skondensowanie zajęć do trzech dni w tygodniu.

– Studenci II stopnia kierunku Informatyka zwykle już pracują na etatach. Często więc nie decydują się na studia dzienne, gdyż nie mogą pogodzić ich z pracą. My proponujemy rozwiązanie, które da im możliwość kształcenia się w trybie dziennym, bo zajęcia chcemy zorganizować po południu – wyjaśnia dr inż. Mariusz Wrzesień, Prodziekan Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ.

WSIiZ wygrała konkurs Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dzięki temu studia stacjonarne na Informatyce będą realizowane w ramach „kierunków zamawianych”. 50% studentów Informatyki z najwyższą średnią z ostatniego roku studiów  otrzyma 5 000 zł stypendium rocznie na pokrycie czesnego. Druga połowa dostanie stypendium na czesne finansowane przez uczelnię. Stypendium będzie można łączyć z innymi, np. socjalnym, ministra i sportowym.

Studenci informatyki będą mieć zapewnione atrakcyjne praktyki i staże w najlepszych firmach informatycznych.  Otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne (skrypty i kursy e-learning do wybranych zajęć oraz materiały szkoleniowe do warsztatów przygotowane przez praktyków z branży IT).

Znaczącym atutem dla studentów informatyki jest możliwość kształcenia praktycznego z wykorzystaniem najnowszych narzędzi i osiągnięć techniki, niedostępnych w innych uczelniach w Polsce. WSIiZ otworzyła w ubiegłym roku 17 laboratoriów zaawansowanych technologii teleinformatycznych, wśród nich m.in. laboratorium automatyki i robotyki, grafiki 2D i 3D z jaskinią wirtualną, a także analizy i odzyskiwania danych.

Klikając poniższe linki, dowiesz się więcej o możliwościach uczelni i nowoczesnych narzędziach, jakimi dysponuje:

http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/Strony/Filmy.aspx?Data=201110

http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/Strony/Filmy.aspx?Typ=Infrastruktura

wszystkie aktualnosci »