Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Ministerstwo wytypowało najchętniej wybierane uczelni

2012-01-30 03:17:29

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oficjalnie podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2011/2012. Sporządziło zestawienie uczelni najczęściej wybieranych według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. W gronie liderów jako jedyna z Podkarpacia znalazła się rzeszowska WSIiZ.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła bardzo dobrą 7 pozycję wśród najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce w kategorii studia stacjonarne.

- To świetny wynik, biorąc pod uwagę fakt, iż w Polsce mamy ponad 330 niepublicznych szkół wyższych. Miernikiem jakości uczelni są głównie studenci studiów stacjonarnych, tym bardziej cieszy taka lokata – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ - Nie odczuwamy niżu demograficznego. Mimo kilkunastoprocentowego spadku liczby studentów, w tym roku mieliśmy wyższą rekrutację od ubiegłego.

Jak twierdzi rektor Pomianek, młodzież docenia przede wszystkim uczelnie skutecznie przygotowujące do pracy zawodowej. WSIiZ ma 67 specjalistycznych laboratoriów, w tym 17 wysokich technologii teleinformatycznych, w których studenci zdobywają praktyczne umiejętności cenione przez pracodawców.

- Chyba robimy to dobrze, skoro w ostatnich ogólnopolskich badaniach Pentora zajęliśmy 7 miejsce  w Polsce pod względem preferencji pracodawców. Naszym mocnym atutem jest też współpraca międzynarodowa w obszarze kadry i studentów. Mamy prawie 1000 studentów z zagranicy, co plasuje nas na I miejscu w Polsce. Jesteśmy stabilną uczelnią. Mamy duże inwestycje za sobą i przed sobą. Mnie najbardziej cieszy coraz bardziej harmonijne współdziałanie dydaktyki, nauki i praktyki. Bez ich połączenia nie ma dobrej uczelni i dobrych absolwentów. Polskie uczelnie szkoły wyższe mają przychody pozadydaktyczne na poziomie kilku proc., u nas wynoszą one obecnie ok. 55 proc. i ciągle rosną.

W zestawieniu ministerstwa wśród uczelni publicznych również nie ma ani jednej z Podkarpacia. Najczęściej wybierane publiczne szkoły wyższe według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie to wśród uniwersytetów to: Uniwersytet Warszawski (43820) i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (bez Collegium Medicum - UJ) (30076).

wszystkie aktualnosci »