Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Instytut WSIiZ wycenił Rzeczpospolitą

2011-08-17 11:49:37

Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wycenił udziały Skarbu Państwa w „Rzeczpospolitej” na ponad 60 mln zł.

Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA (PWR), spółka należąca do Skarbu Państwa, zamierza sprzedać swoje udziały w Pressbublice, wydawcy m.in. dziennika „Rzeczpospolita”. Do PWR należy prawie 49 proc. udziałów.

8 sierpnia rada nadzorcza PWR, po zapoznaniu się z wyceną spółki Pressbublica, pozytywnie zaopiniowała sprzedaż należących do PWR udziałów Presspubliki. Ich wycenę przygotował Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

– Dla naszego Instytutu to bez wątpienia sprawa prestiżowa – komentuje dr Andrzej Cwynar, dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ. – Wyceniliśmy udziały Skarbu Państwa w „Rzeczpospolitej” na 60 556 106 zł. Nie było to łatwe zadanie. Praca nad sporządzeniem wyceny zajęła nam kwartał. Rezultatem naszych działań jest ok. 60-stronicowy dokument uzasadniający jej wysokość.

9 sierpnia minister skarbu Aleksander Grad (PW Rzeczpospolita jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa) wyraził wstępną zgodę na sprzedaż udziałów.

– 60 mln zł to wycena logiczna – komentuje dla Press Michał Lisiecki, prezes Platformy Mediowej Point Group SA, która była zainteresowana przejęciem „Rzeczpospolitej”. – Powiedziałbym, że jest to wycena właściwa, ale niewątpliwie korzystna dla Skarbu Państwa – dodaje.