Student WSIiZ w finale ogólnopolskiego konkursu

2010-10-15 03:38:27

Miło mi poinformować, że Marek Rawski, absolwent Europeistyki oraz student Ekonomii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie został finalistą ogólnopolskiego konkursu "Grupa EPL rozmawia ze studentami: Moja UE w 2020 roku".  Student jest jednym z dziesięciu laureatów drugiego etapu. Konkurs został zorganizowany przez Grupę Europejskiej Partii Ludowej - Chrześcijańscy Demokraci. Rywalizacja rozpoczęła się 20 maja 2010 roku. Uczestnicy przedstawili w formie eseju swoją wizję Unii Europejskiej w 2020 roku.

Konkurs ma pokazać, że poglądy młodych ludzi są wartościowe i pomocne w tworzeniu i kształtowaniu poczucia przynależności do Unii Europejskiej. Zwycięzca odbędzie płatny miesięczny staż w sekretariacie Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli i spędzi jeden dzień z prof. Jerzym Buzkiem w Europejskim Parlamencie.

Student WSIiZ jest jedynym finalistą z uczelni niepublicznej i jako jedyny pochodzi z Podkarpacia. Obok Marka Rawskiego w złotej dziesiątce znaleźli się studenci m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego i Wrocławskiego.

W finałowym etapie konkursu zwycięską pracę wyłonią  internauci, głosując poprzez platformę internetową, która dostępna jest pod adresem: http://apps.facebook.com/konkurs_epl. Tam również zamieszczone zostały prace wszystkich finalistów.

Głosowanie, które rozpoczęło się 29 września, zakończy się 21 października 2010 roku o godzinie 12.00. Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na Marka  Rawskiego. Zgodnie z regulaminem konkursu, można oddać tylko jeden głos.

Marek Rawski jest trzykrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i jednym z 16 finalistów konkursu Primus Inter Pares. Otrzymał nagrodę Uczelni "Student Roku". Jest przedstawicielem regionalnego oddziału Międzynarodowej Organizacji ds. Współpracy i Rozwoju. Student WSIiZ brał udział w międzynarodowym projekcie na temat lobbingu w Unii Europejskiej. Odbył staż zawodowy w firmie BOS w Wiedniu, spędził 3 semestry na Stypendium Zagranicznym, uczestniczył w seminarium "Ukraina, między Wschodem a Zachodem". Jest członkiem 4 kół naukowych. Jest także autorem wielu publikacji i referatów naukowych.